PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Finansowanie fabryczne zamiast dotacji

Finansowanie fabryczne zamiast dotacji

W handlu maszynami coraz większą rolę odgrywają różne formy finansowania zakupu maszyn. - Finansowanie fabryczne jest dzisiaj jednym z podstawowych narzędzi handlowych – przekonywał Tomasz Kozieł, szef marketingu New Holland.Szef marketingu New Holland pokreślił ogólną rolę finansowania fabrycznego w biznesie. Rola finansowania fabrycznego w rolnictwie ostatnio mocno się wzmocniła, a to m.in. za sprawą ograniczenia dotacji unijnych na zakup maszyn.

- W czasach kiedy rzeczywiście bardzo mocny wpływ na rynek maszyn rolniczych miały dopłaty i programy pomocowe, które pomagały rolnikom kupować maszyny i w pewnym stopniu zastępowały finansowanie dostępne u producentów, sytuacja się zmienia. Programy pomocowe się skończyły, dlatego finansowanie fabryczne staje się głównym narzędziem przy zakupach maszyn i jest jednym z podstawowych narzędzi handlowych - mówi Tomasz Kozieł.

- Zbliżamy się do sytuacji mającej miejsce w Europie Zachodniej, gdzie niemal 100 proc. maszyn sprzedawanych na rynku jest w finansowaniu fabrycznym - dodaje Kozieł.

New Holland prowadzi obecnie kampanię promującą finansowanie fabryczne CNH Capital. Szef marketingu wiąże duże nadzieje z tego typu działaniem i wierzy, że w następnym sezonie finansowanie CNH Capital będzie głównym narzędziem zakupu maszyn.

CNH Industrial Capital to jedna z największych instytucji finansowych na świecie, z blisko 50-letnim doświadczeniem w finansach. Zakres produktów finansowych obejmuje:
 pożyczkę,
 leasing operacyjny
 leasing finansowy
 ubezpieczenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • Aleksander Maaarzec 2015-02-25 11:43:11
  Formy finansowania maszyn rolniczych są naprawdę różne. Osobiście wybrałem leasing, ale teraz zamierzam kupić jeszcze kilka traktorów przez co myślę o dofinansowaniu z Unii - widziałem, że na http://www.agromarketwiewiecko.pl/finansowanie.html mają bardzo ciekawą ofertę pomocy związaną z tą kategorią. Tym warto moim zdaniem się zainteresować.
 • paweł 2013-12-04 14:52:12
  do wszystkich sprzedających maszyn nie tylko do firm New Holland zróbcie upust cen minimum 20% i kredytowanie co najmniej na 10 lat oprocentowanie kredytu bliska 0% to może coś się ruszy w sprzedaż?

  moje zdanie jest tak że rolniczy już prawie wszystko co mieli kupić już kupili teraz są spłaty kredytów i na utrzymanie drogich maszyn za cene wygody
 • Bruno 2013-12-03 14:22:01
  Pomału, pomału panie Kozieł. z własnego doświadczenia wiem że finansowanie fabryczne nie zawsze jest najatrakcyjniejsze i to dotyczy wielu producentów. Głośne hasło mówiące że dana firma dopłaca do finansowania (claas, kubota itd.) - bzdury jakich mało- dopłaca ale pieniążkami kupującego czyli w tym przypadku rolnika.
  Podstawa dotycząca wyboru finansowania to porównanie wielu ofert ponieważ każdy bank zabiega o klientów. Sprzedawca zawsze będzie chwalił finansowanie fabryczne bo po prostu ma od tego płaconą prowizję. A kto za to płaci? oczywiście kupujący.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.110.222
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!