Od kiedy odbyła się pierwsze targi specjalistyczne Agritechnica, tj. od 1985 r. organizator targów DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) odnotowuje rosnące ilości wystawców i gości. W bieżącym roku w imprezie bierze udział ponad 2,7 tys. wystawców z 47 państw.

Cechą charakterystyczną targów Agritechnica jest ich przejrzysta struktura tematyczna. Dzięki niej goście targów zyskują najlepszą z możliwych orientację na zajmowanym przez targi terenie.

Z uwagi na dodatkowe zapotrzebowanie ze strony wystawców, organizatorzy powiększyli w tym roku powierzchnię wystawienniczą, dokonano zmian w obsadzie poszczególnych hal i udoskonalono strukturę tematyczną. Najważniejsze zmiany w tym zakresie to:
Wystawcy z dziedziny „Systems & Components" prezentują swoje produkty i usługi głównie w halach 1, 2 i 3.
Główna oferta techniki związanej z uprawą ziemniaków i buraków cukrowych położona jest w halach 24 i 25.
Oferenci wozów paszowych przedstawią swoją ofertę głównie w hali 25.
Główna oferta z zakresu deszczowania/irygacji oraz upraw specjalnych/warzyw-nictwa znajduje się w hali 21..
Oferenci techniki leśnej i komunalnej prezentują główną ofertę w halach 18 i 26.
Dziedzina produkcji roślin energetycznych/surowców odnawialnych prezentowana jest głównie w halach 21, 22 i 23.
Konsekwentnym i przejrzystym podziałem na poszczególne grupy tematyczne DLG gwarantuje gościom targów dobre rozeznanie, łatwą orientację i optymalne wykorzystanie spędzonego na targach dnia zgodnie z własnymi priorytetami.
Nowością tematyczną tegorocznej wystawy jest dział „Systems & Components". Systems & Components to dziedzina odgrywająca decydującą rolę dla siły innowacyjnej branży techniki rolniczej i kształtująca takie pojęcia jak niezawodność, efektywność, ochrona środowiska i bezpieczeństwo.

W nowopowstałym dziale targów „Systems & Components" można znaleźć jedyną w swoim rodzaju kompletną paletę produktów dla sektora maszyn rolniczych oraz branż pokrewnych jak podwozia, kabiny, elektryka i elektronika pojazdowa, napęd, przekładnie, silniki, hydraulika, hamulce i układy kierownicze oraz ich części i komponenty.

„Szczególną atrakcją jest „Technika rolnicza w szczegółach": Po raz pierwszy w ramach targów można obejrzeć na żywo rozkładanie traktora na poszczególne zespoły a następnie prześledzić jego ponowny montaż" podaje Freya von Rhade, kierownik projektu Agritechnica, DLG