Podczas poznańskiej wystawy trzon oferty stanowiły kosiarki pchane i samojezdne przeznaczone dla użytkowników indywidualnych. Uzupełniały je maszyny specjalistyczne, takie jak pojazdy użytkowe typu Gator.

Odwiedzający Gardenię mogli m.in. obejrzeć przystosowany do przewozu ciężkich ładunków trzyosiowy pojazd Gator TH 6x4 oraz nowość na polskim rynku model Gator XUV 825i.

- Pierwsza z maszyn przeznaczona jest dla użytkowników poszukujących pojazdów do przewozu ciężkich ładunków na terenie gospodarstw, szkółek, czy na placach budowy - mówi Robert Łoza z John Deere Polska. - Druga to pojazd przeznaczony do pracy w trudnych warunkach terenowych np. w lasach czy na bezdrożach, umożliwiający nie tylko sprawne wykonanie zadań, ale też poczucie ducha przygody. Maszyna może poruszać się bowiem z prędkością 70 km/h - dodaje.

Model XUV 825i wszedł do sprzedaży w Polsce na jesieni 2013 r. To maszyna cechująca się większą prędkością, większą mocą i zwrotnością niż wszystkie oferowane dotychczas pojazdy użytkowe Gator firmy John Deere.

Maszynę zasila chłodzony cieczą, trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 812 cm³ i mocy 37 kW (50 KM). Zbiornik paliwa ma pojemność 26,7 l.

Silnik klasy porównywalnej do rozwiązań stosowanych w samochodach wykorzystuje elektroniczny wtrysk paliwa ułatwiający rozruch. W połączeniu z przekładnią bezstopniową CVT pozwala to uzyskać bardziej płynną komfortową jazdę, nawet podczas ciężkiej pracy.

Układ napędowy na cztery koła z pełną blokadą ma sprawić, że Gator 825i poradzi sobie w każdym terenie. Całkowicie niezależne zawieszenie z podwójnymi wahaczami pozwala uzyskać skok kół wynoszący 203 mm oraz aż 267 mm prześwitu pod pojazdem.

Obok tegorocznego medalisty na stoisku John Deere można było zobaczyć również trzyosiowego Gatora TH 6x4. To przedstawiciel Gatorów, które pełnią rolę niezawodnego pojazdu transportowego ułatwiającego pracę profesjonalistom.

Pojazdy tego typu przeznaczone są do przewożenia ładunków i osób na terenach np. gospodarstw szkółkarskich, gospodarstw rolnych, w parkach lub innych terenach komunalnych, a nawet placach budów.

- My od 2 lat korzystamy z pojazdu John Deere Gator TX 4x2 Petrol - mówi Samuel Śliwa, leśniczy, Kierownik Gospodarstwa Szkółkarskiego w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie. - Produkujemy do 9 mln sztuk sadzonek rocznie na obszarze 6 hektarów. Pojazd typu Gator jest niezwykle pomocny w codziennych pracach wymagających transportu różnorakich ładunków na terenie naszego gospodarstwa. To maszyna bezawaryjna i bezobsługowa. Jej najważniejszymi cechami są dla nas prostota obsługi i niezawodność - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!