Główne zakłady produkcyjne firmy Gomselmash znajdują się w miejscowości Gomel we wschodniej Białorusi. Firma ma także szereg zakładów rozmieszczonych w Rosji, Kazachstanie, Chinach oraz Argentynie. Przedsiębiorstwo produkuje rocznie ponad 5500 kombajnów, które trafiają głównie na rynek Rosji, Litwy, Łotwy, Ukrainy oraz Czech.

Najtańszym produktem w ofercie Białorusinów są kombajny Gomselmash Palesse GS 812. Maszyna w standardowej wersji kosztuje na naszym rynku około 300 tys. zł netto. W kombajnie pracuje wówczas 210 konny silnik MMZ spełniający normę emisji spalin Stage IIIA.

Opcjonalnie kombajn może być wyposażony w silnik Mercedes-Benz generujący 238 KM, który z wykorzystaniem systemu SCR spełnia normę emisji spalin Stage IIIB. Cena maszyny rośnie wówczas do 400 tys. zł netto.

Głównym elementem układu omłotowego kombajnu jest potężny bęben o szerokości 1500 mm i średnicy 800 mm. W kombajnie zastosowano 4 siedmiokaskadowe wytrząsacze klawiszowe. Powierzchnia separacji kombajnu wynosi 4,92 m2, a powierzchnia sit 3,86 m2. Zainstalowany w kombajnie zbiornik na ziarno ma pojemność 5,5 m3.

Producent określa wydajność maszyny na poziomie 12 ton ziarna na godzinę pracy. Standardowym wyposażeniem kombajnu jest przyrząd żniwny o szerokości 6 metrów (opcjonalnie dostępne są hedery o szerokości 5 i 7 metrów).

W kwocie 530 tys. zł netto producent oferuje kombajn Palesse GS 12 z 7 metrowym przyrządem żniwnym. Sercem maszyny jest 6-cylindrowa jednostka Mercedes-Benz o mocy 330 KM (Stage IIIB). Wydajność maszyny określana jest na około 18 ton ziarna na godzinę pracy.

W kombajnie zastosowano dwubębnowy układ młócący z bębnami o średnicy 600 oraz 800 mm. Tuż za nimi umieszczony jest dodatkowy odrzutnik słomy. Gostelmash Palesse GS 12 to konstrukcja 5-klawiszowa z powierzchnią separacji 6,15 m2 oraz powierzchnią sit 2,39 m2. W kombajnie zastosowano zbiornik na ziarno o pojemności 8 m3.

Podobał się artykuł? Podziel się!