Dotychczas w Europie sprzedano ponad 1000 sztuk tych niewielkich, wielozadaniowych ciągników. – Ten ciągnik ma zastąpić Ursusa C-360 – powiedział podczas prezentacji ciągników na targach Agro Show Piotr Dziamki, dyrektor marketingu John Deere Polska.

Traktory serii „E” to proste maszyny oferowane w trzech wersjach mocy: 55, 65 i 75 KM. Wszystkie modele napędzają 3 cylindrowe silniki John Deere PowerTech M spełniający normę emisji spalin IIIA, z intercoolerem, turbosprężarką iwentylatorem wiskotycznym. Taki silnik zapewnia niskie zużyciepaliwa i niskie poziomy emisji spalin.

Biegi synchronizowanej przekładni 9/3 przełącza się według schematu litery „H”, także podczas jazdy w obrębie tego samego zakresu za pomocą bocznych dźwigni przełączających. Wał odbioru mocy może pracować w dwóch zakresach prędkości: 540 i 540 E.

Układ hydrauliczny posiada dwie niezależnei pompy hydrauliczne, z których jedna o wydajności 25 l/min zasila wyłącznie układ kierowniczy, a druga o wydajności 46 l/min zasila resztę funkcji hydraulicznych (np. ładowacz czołowy i tylny TUZ). Udźwig tylnego TUZ to około 1800 kg.

Traktory z nowej seri „E” opuszczają fabrykę bez kabin. Mogą być one montowane lokalnie, jeżeli przedstawiciel w danym regionie/kraju stwierdzi, że jest takie zapotrzebowanie. Firma John Deere Polska pojęła współpracę z firmą Naglak, która rozpoczęła produkcję i montaż specjalnie dopasowanych do tych ciągników kabin.

Kabina została wykonana zgodnie z wszelkimi obowiązującymi standardami. Jest przestronna, ale dość niska, skonstruowana specjalnie z myślą o pracy w niskich budynkach inwentarskich. Wysokość najmocniejszego ciągnika z serii E nie przekracza 2,43 m.

Seria „E” jest w całości produkowana w jednej z najnowocześniejszych fabryk firmy John Deere w Indiach. Powstaje tam około 45 tys. traktorów rocznie, z czego większość pozostaje na rynku rodzimym, część trafia do Ameryki i od niedawna do Europy.

Ceny ciągników zaczynają się już od 66 762 zł + VAT (dla modelu 5055E, cena sugerowana cennikowa 16 899 euro + VAT. Cena w złotówkach została obliczona na podstawie średniego kursu euro NBP z dnia 19.08.2010 1 EUR = 3,9506 PLN).

źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!