Autor: kh

Wozy paszowe z logo Tatoma, oferowane są przez firmę Agro Wojciech, wyłącznego przedstawiciela marki w Polsce. Wybór maszyn jest duży. Można wybierać spośród popularnych konstrukcji zaczepianych (w tym samozaładowczych), ale również i samojezdnych.

Zaczepiane wozy paszowe z pionowym systemem mieszania są dostępne w wersjach z pojedynczym lub podwójnym ślimakiem. Wśród pierwszej grupy można wybrać maszyny ze zbiornikiem o pojemności od 7 do 14 m3. Standardowe wyposażenie wersji EMV obejmuje m.in. przekładnię, wysyp taśmowy, programowalną wagę (15 grup żywieniowych, 15 składników), hydrauliczny rozdzielacz sterujący oraz podest. Tańsze wersje z uboższym wyposażeniem są oznaczone symbolem MV.

Wersje dwuślimakowe oferowane są w wielkościach od 14,5 do 26 m3). Do wszystkich maszyn dostępna jest cała lista wyposażenia dodatkowego.

Wozy cechuje solidna konstrukcja, samonośna rama z czterema sensorami wagowymi oraz opatentowany przez firmę charakterystyczny ślimak, z różnego rodzaju nożami zapewniającymi efektywne cięcie paszy. Zaletą maszyn jest niewielkie zapotrzebowanie na moc. Przykładowo, do wymieszania suchej paszy (siano i słoma) wozem EMV 12 (12 m3), wystarczy ciągnik Ursus C-360 3P (ślimak pracuje na niższym przełożeniu, tj. 18 obr. przy 500 obr./min. WOM).

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!