Ronnenburg do obok głównej siedziby i fabryki w Szwandorfie, drugi zakład produkcyjny firmy Horsch. Jego rozbudowa rozpoczęła się w lipcu 2012 roku, trwała niespełna rok i kosztowała niemal 20 mln euro.

Inwestycja praktycznie dwukrotnie zwiększyła powierzchnię całego zakładu. Wielkość ta została wzięta pod uwagę również ze względu na przyszły rozwój firmy.

Fabryka w Ronnenburgu jest podzielona na dwie, zależne części: Pierwsza to Horsch Indurstrie Technik. W tym zakładzie odbywa się obróbka metali, spawanie oraz umiejscowiony jest magazyn stali.

Inwestycja wzbogaciła ten zakład m.in. o wielopoziomowy magazyn stali. Jego powierzchnia wynosi 3400 m². Część produkcyjna to teraz 5300 m². W tym miejscu firma postawiła na nowoczesne wycinarki plazmowe i laserowe oraz w roboty spawalnicze.

Druga część zakładu to Horsch Maschinen GmbH gdzie najważniejszymi działami są lakiernia i montaż podzespołów. Hala produkcyjna rozrosła się do 4500 m². powstała również druga linia lakiernicza do lakierowania proszkowego małych elementów, dodatkowa powierzchnia magazynowa oraz nowa hala do obrotu towarowego.

Także plac dla nowo wyprodukowanych maszyn został powiększony i może dziś przyjąć 400 jednostek. Poza tym powstało profesjonalne centrum załadunku maszyn. Inwestycja ta kosztowała około 6 mln euro.

W Ronneburgu w zakładzie Horsch Indurstrie Technik przygotowywane są również elementy do montażu maszyn w Szwandorfie. Umożliwiają to m.in. nowoczesne roboty wycinające elementy - plazmowe i laserowe, które mogą również pracować przy wycinaniu profili w zakresie trójwymiarowym. Podobnie większość spawów jest wykonywana przez roboty spawalnicze. O precyzji prac spawalniczych świadczy chociażby fakt, że przy tej czynności w ciągu roku powstaje zaledwie 60 ton odpadów.

Malowanie elementów jest proszkowe, co ma zapewnić wysoka jakość powłoki lakierniczej. Po skończonym malowaniu następuje ostateczny etap montażu i kontrola jakość, polegająca m.in. na sprawdzeniu specyfikacji maszyny oraz przetestowaniu jej działania.

Podobał się artykuł? Podziel się!