PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Innowacje pomogą sprostać wyzwaniom przyszłości

Innowacje pomogą sprostać wyzwaniom przyszłości

Coraz większa liczba ludności na Świecie stawia nowe wyzwania dla rolnictwa. Jak im sprostać – to jedno z pierwszych zagadnień konferencji „Rolnictwo precyzyjne w Polsce – dziś i jutro”.Według szacunków, na Świecie w 2050 r. będzie żyło około 9 mln ludzi. Powierzchnia upraw nie zwiększa się dość szybko, a w wielu regionach świata kurczy się. Dzięki nowoczesnym technologiom, w tym również rolnictwu precyzyjnemu, uzyskuje się coraz większe plony.

Do wyzwań przyszłości należy nie tylko zapewnienie dostatecznej ilości żywności, ale również energii. Ta też może w dużej części pochodzić z rolnictwa - ze źródeł odnawialnych.

- Co roku około 5 proc. przychodów firmy Claas trafia na badania i rozwój produktów. Wszystko po to aby sprostać wyzwaniom jakie czeka rolnictwo w przyszłości - powiedział Paweł Olech, członek zarządu Claas Polska podczas rozpoczynającej się w Kamieniu Śląskim konferencji „Rolnictwo precyzyjne w Polsce - dziś i jutro". Konferencję zorganizowała firma Agrocom Polska wspólnie z firmą Claas Polska.

W ostatnich latach nakłady na badania i rozówój są rekordowe. W 2012 r. przychody firmy zwiększyły się o 28 mln euro (do 177 mln euro), a na innowacje wydano 5,2 proc. tej kwoty.

Paweł Olech uważa, że Claas jest gotów stawić czoło wyzwaniom przyszłości. W ubiegłym roku firma obchodziła 100-lecie powstania. Przez lata działalności była inicjatorem wielu innowacji i rozwiązań technicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!