PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Inteligentny wysiew nawozu

Inteligentny wysiew nawozu

Dzięki systemowi GEOspread firmy Kverneland unikniemy podwójnego lub niedostatecznego pokrycia pola nawozem mineralnym, poprawiającym tym samym jakość plonu.GEOspread to nowy system dla rozsiewaczy Kvernelad wyposażonych w wagę. Do tej pory w tych rozsiewaczach jedyną mechaniczną regulacją był punkt wysiewu, czyli miejsce zabierania nawozu przez łopatki. Z opcją GEOspread dla rozsiewacza Kverneland Exacta TL z wagą, możliwe jest ustawienie punktu wysiewu indywidualnie dla każdego dysku elektrycznie z kabiny ciągnika, również za pomocą terminala ISOBUS.

Przy wyposażeniu w GEOspread można osiągnąć jeszcze wyższą dokładność z oprogramowaniem GEOcontrol. Szerokość robocza będzie wówczas dostosowywana automatycznie z pomocą sygnału GPS. Tak, więc pracując rozsiewaczem na części pola w kształcie klina, GEOspread zacznie stopniowo zmniejszać szerokość roboczą.

System GEOspread może być więc obsługiwany przez terminal IsoMatch Tellus wyposażony w oprogramowanie GEOcontrol. Szerokość robocza podzielona jest na dwumetrowe odcinki. Dostosowując szerokość rozsiewu do kształtu pola jednocześnie dostosowuje dawkę nawozu do zmieniającej się szerokości roboczej. W ten sposób unika się niepotrzebnych nakładek i zwiększonego nawożenia, dając korzyści jednocześnie dla rolnika i środowiska.

Wśród najważniejszych zalet GEOspread można wymienić: szybką reakcję ze względu na bezpośrdnie sterowanie siłownikiem, niezmienną prędkość obrotową dysków przy zmianie szerokości roboczej (zmieia siętylko punkt wysiewu), łatwą obsługę oraz możliwość współpracy w standardzie ISOBUS. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.97.221
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!