DynamicFluid4 to rozwój układu cieczowego w opryskiwaczach zaczepianych Commander. Rozwiązanie umożliwia szybką, wykonywaną na bieżąco, regulację dawki oprysku z najwyższą możliwą precyzją. Przykładowo, kiedy system GPS działający z funkcją AutoSectionCotrol (automatycznie otwierający lub zamykający poszczególne sekcje belki niedopuszczający do podwójnego nanoszenia cieczy) znajdzie się w klinie pola i zaczną być wyłączane dane sekcje, ciśnienie przepływu w pozostałych dyszach musi być natychmiast i precyzyjnie wyregulowane, aby zapewnić skuteczną ale i bezpieczną dawkę cieczy roboczej.

Innowacyjny układ jest także zaprogramowany na sprostanie problemowi różnych zachowań stylu jazdy i nagłych zmian prędkości. Bywa też, że warunki na polu wymuszają zmianę prędkości opryskiwania najczęściej w zakresie od 7 do 14 km. W ciągu kilku sekund pozostałe dysze mogą muszą zmienić wydajność nawet o 100 proc., a taką błyskawiczną możliwość daje właśnie DynamicFluid4. Umożliwia także w błyskawiczny i bezpieczny sposób wyłączenie dysz (i zassanie cieczy) i szybki start po napełnieniu pustego zbiorniku lub zmianie dyszy.

Cztery sensory wspierają zbieranie danych z głównego systemu cieczowego i przekazują do komputera opryskiwacza, który zarządza działaniem zaworów. Te cztery sensory pracują również jako wsparcie każdego osobno. To gwarantuje wysoką niezawodność i bezpieczeństwo pracy. Niezawodność i trwałość mają zapewnić także zawory ceramiczne.

SIMA to druga na Świecie pod względem wielkości wystawa rolnicza. Impreza jest organizowana w cyklu dwuletnim - kolejna edycja będzie miała miejsce w dniach 24-28 lutego 2013 r. 

Agromek - to największa międzynarodowa wystawa rolnicza rejonu północnej Europy organizowana w cylku dwuletnim w Dani.

Podobał się artykuł? Podziel się!