Na tegorocznym Agro Show przedstawiciele John Deere Polska ogłosili wprowadzenie na polski rynek maszyn do pielęgnacji terenów zielonych, pojazdów użytkowych (Utility Vehicle), a także niewielkich ciągników kompaktowych.

Rodzina maszyn do pielęgnacji terenów zielonych John Deere podzielona jest na trzy grupy. Kryterium podziału stanowią przeznaczone grupy użytkowników, dla których są poszczególne maszyny.

Pierwsza grupa maszyn została skonstruowana z myślą o posiadaczach ogrodów lub trawników wokół własnych domów. Są to małe kosiarki przydomowe. W aluminiowej obudowie maszyn John Deere zastosowano silniki firm Kawasaki i Briggs & Stratton. Inne podzespoły, jak obudowa, napęd, elektryka czy rozwiązania dotyczące cięcia trawy opracowywane są przez konstruktorów John Deere. Kosiarki mogą być wyposażone w napęd samojezdny. Coraz popularniejsze staje się kupowanie kosiarek trawnikowych w hipermarketach. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Z uwagi na niską jakość wykonania większości dostępnych tam maszyn i ich słabe lub bardzo słabe osiągi nie zaleca się robienia zakupów w takich sklepach. I pozornie niższa cena, w świetle późniejszych częstych napraw, może okazać się później bardzo wysoka. Aby nabyć kosiarkę do trawy z logo John Deere'a, nie wystarczy wizyta w hipermarkecie. Podobnie jak to jest w wypadku maszyn rolniczych, kosiarki John Deere będą dostępne tylko w wybranych punktach. Większość maszyn uznanych producentów sprzedawana jest w małych sklepach firmowych lub u dealera.

Druga grupa obejmuje maszyny do pielęgnacji większych obszarów niż przydomowe ogródki. Są to samojezdne kosiarki wyposażone w silniki o dużych mocach, pojazdy użytkowe, urządzenia komunalne, kosiarki z zamontowanymi przednimi agregatami tnącymi lub zamiatarkami. Maszyny tego typu mogą być wykorzystywane do koszenia trawników i w gospodarstwach specjalistycznych. Niewielkie ciągniki kompaktowe (o mocy od 26 do 62 KM) konstruowane były również z myślą o pracach komunalnych, a wyposażone w ładowacz mogą być przydatne w gospodarstwie. O pojazdach użytkowych John Deere Gator piszemy w temacie numeru.