Najwyższe wyróżnienie otrzymało rozwiązanie ActiveCommand - elektroniczne sterowanie układem kierowniczym - zaprojektowane do ciągników 8R. W nowym mechanizmie nie ma kolumny kierowniczej, a w zamian za niego są czujniki na przegubach sterowniczych i kierownicy. Ilość obrotów kierownicy jest automatycznie dostosowywane do aktualnej prędkości ciągnika. W ten sposób, przy mniejszej kierownicy operator zyskuje zmniejszoną manualną pracę w polu, przy pracy z ładowaczem i w transporcie. Dodatkowo, elektroniczny system sterowania John Deere wykorzystuje system kontroli stabilności do zmniejszenia nadsterowności podczas transportu.

Srebrne medale przyznano za innowacyjne rozwiązania w ciągnikach, maszynach żniwnych i rozwiązaniach dla ochrony upraw. Są to:
- system automatyzacji komunikacji ciągnik-narzędzie, dzięki któremu niektóre procesy w ciągniku są kontrolowane przez maszynę (np. prasa zwijająca zatrzymuje ciągnik po ukończeniu formowania balotu i automatycznie wyrzuca ją z komory);

- wspólny srebrny medal z austriackim producentem Poettinger - za połączenie komunikacji maszyn różnych producentów (przyczepy zwalniają lub przyspieszają ciągnik w zależności od gęstości/objętości pokosu). 

- rozwiązania wprowadzone do opryskiwaczy zaczepianych serii 700i i 800i (produkowanych w fabryce w Horst, Holandia). W tej grupie jest kalkulator napełnienia zbiornika, zaawansowany system SprayerPro i funkcja AutoDilute dla właściwego rozcieńczania pozostałości cieczy. 

- EasyGuide Center Link - nowy system, który ułatwia sprzęganie górnego hydraulicznego cięgła trzypunktowego zaczepu. Zamiast inwestowania w kosztowne wsporniki, nowy system łączenia opiera się na mocnej sprężynie, która utrzymuje górne cięgło w odpowiedniej pozycji. Co więcej, ruchy cięgła mogą być kontrolowane przy użyciu łatwej w obsłudze linki. 

- system czujników zamontowanych na łożyskach kanału przepływu masy (opcja w sieczkarniach samojezdnych 7950i). Czujniki na podstawie częstotliwości wibracji kluczowych łożysk, powiadamiają operatora o tym operatora przez sygnał w kabinie lub zdalnie poprzez system JDLink. 

żródło: farmer.pl/John Deere Polska

Podobał się artykuł? Podziel się!