Nowością firmy Brthoud na tegorocznej wystawie Agro Show jest opryskiwacz Tenor ze zbiornikiem o pojemności aż 7100 litrów. Jest to odpowiedź na potrzeby rolników użytkujących duże gospodarstwa.

W standardowym wyposażeniu potężnego opryskiwacza zaczepianego można znaleźć m.in. dwuturbinową pompę wirnikową o wydajności 550 l/min. Urządzenie wytwarza ciśnienie wartości 8 barów i charakteryzuje się wysoką wydajnością napełniania.

Atutem opryskiwacza jest również standardowa amortyzacja osi Actiflex ze sprężyną. Pozwala ona na amortyzację niezależną od ilości cieczy w zbiorniku zarówno w transporcie jak i na polu (system opatentowany przez Berthoud). Rozwiązanie jest w pełni mechaniczne, przez co nieskomplikowane i niezawodne.

Wszystkie zawory umieszczono na panelu Panel Berlogic – sterowanie 11 funkcjami odbywa się za pomocą tylko dwóch dźwigni. Dźwignia główna obsługuje czynności związane z opryskiem, natomiast drugi zawór umożliwia zmianę siły mieszania i odcięcie powrotu cieczy do głównego zbiornika.

Opryskiwacz ten może być wyposażony w belki od 24 do 42 m
Podobał się artykuł? Podziel się!