Najczęściej wybieranymi modelami ciągników w majowym zestawieniu była Kubota L5040 (50 KM) oraz Zetor Major 80 (80 KM), a więc maszyny z najbardziej popularnych segmentów mocy. Co ciekawe, trzeci jest ciągnik o znacznie większej mocy: John Deere 6150M (150 KM) (ex aequo z LS Tractor R60).

- Model 6150M jest najmniejszym modelem 6 cylindrowym z serii ciągników 6M, która cieszy się szerokim zainteresowaniem w Polsce. Wszystkie maszyny John Deere objęte są specjalnym, bardzo atrakcyjnym finasowaniem JD Financial, w którym przygotowaliśmy specjalny kredyt dedykowany na serię 6M. Dodatkowo od maja wprowadzone zostały atrakcyjne promocje na różne serie ciągników, co jeszcze bardzie zwiększyło zainteresowanie marką John Deere i zdecydowanie wpłynęło na zajęcie drugiego miejsca w śród marek ciągników najczęściej kupowanych w Polsce w maju - komentuje Piotr Dziamski, szef marketingu John Deere Polska.

Jak pokazują dane z rejestracji ciągników, marka John Deere uplasowała się na drugim miejscu podium (za New Holland) ze 186 sprzedanymi traktorami. To wynik słabszy od ubiegłorocznego, ale też marka jako jedna z nielicznych odnotowała w maju wzrost w porównaniu do kwietnia br.

Rosnące zainteresowanie ciągnikami przekłada się również na inne maszyny rolnicze. Na niektóre z nich jest po prostu sezon, choć jak uważa Piotr Dziamski, nie tylko to wpływa na zwiększenie popytu.

- Aktualnie poza ciągnikami obserwujemy wyższe zainteresowanie kombajnami zbożowymi modele W540, W660, T670. Szczególnie jest to widoczne w specjalnym, fabrycznym finasowaniu John Deere Financial. Obserwujemy też zwiększony pppyt na opryskiwacze zaczepiane serii 700, które aktualnie są objęte specjalnymi promocjami - podsumowuje Dziamski.

Podobał się artykuł? Podziel się!