Użytkownicy dotychczasowych modeli serii 6030 nie będą mieli najmniejszego problemu z dostosowaniem się do pracy nowymi maszynami. W kabinie zmieniono przede wszystkim na bardziej nowoczesną deskę rozdzielczą, która została zintegrowana z wyświetlaczem umożliwiającym zmianę ustawień maszyny. Zapewnia on także dostęp do podstawowych parametrów pracy maszyny i umożliwia ich monitorowanie.

Panel sterowania z prawej strony siedzenia zachował tradycyjny wygląd i podobną, nieco rozszerzoną funkcjonalność. Producent zapewnia, że kabina jest lepiej wyciszona. Z zewnątrz zyskała dodatkowe oświetlenie.

Cztery mniejsze modele (6115M, 6125M, 6130M i 6140M) napędzają silniki 4-cylindrowe o pojemności 4.5 litra PowerTech PVX (turbosprężarka ze zmienną geometrią łopatek). W największych modelach: 6150M oraz 6170M pracują 6-cylindrowce o pojemności 6.8-litra PowerTech PVX. Obydwa typy silników spełniają normę spalin Stage IIIB. Aby ją spełnić, wykorzystano system EGR (układ recyrkulacji spalin), zmiennej geometrii prowadnic turbiny (VGT) oraz filtra cząstek stałych (DPF) wraz z katalizatorem (DOC), pozostając jednocześnie przy tankowaniu wyłącznie oleju napędowego. Okresy przeglądów okresowych pozostały takie same (500 godzina dla silnika i 1500 dla skrzyni biegów).


Tradycyjnie dla tej klasy ciągników John Deere, zastosowano konstrukcję ramową – w trzech rozmiarach dla poszczególnych modeli. Opcjonalnym wyposażeniem jest aktywna amortyzacja przedniej osi TLS, która może być wyposażona w hamulce pozwalający na skuteczne zatrzymanie maszyny przy użyciu mniejszej siły.


Napęd na koła jest przenoszony za pomocą znanych przekłani PowrQuad oraz AutoQuad Plus. – Nowością jest możliwość zamówienia przekładni AutoPowr z funkcją Ecoshift, która umożliwia obniżenie obrotów silnika (do około 1600 obr./min.) podczas jazdy na najwyższym biegu. Brakowało nam tego do tej pory przy standardowych wersjach ciągników – mówi Karol Zgierski z John Deere Polska. W ciągniku zastosowano także układ hydrauliczny z kompensacją ciśnienia i pompę o wydajności do 114 l/min. (we wszystkich modelach). Podobał się artykuł? Podziel się!