Nowa seria ciągników 7R z flagowym modelem 7290R to pięć modeli dysponujących mocą znamionową od 210 do 290 KM. W maszynach zastosowano kilka zupełnie nowych rozwiązań.

Do największych zmian należy wprowadzenie przekładni e23. Jest to skrzynia mechaniczna, charakteryzująca się w porównaniu do bezstopniowych wyższą efektywnością przekazywania napędu. Jednocześnie możliwości pracy przekładni są bardzo duże dzięki zastosowaniu monitora sterującego - menadżera wydajności. 15-proc. skok prędkości przy zmianie biegów powoduje, że zmiana jest praktycznie niewyczuwalna.

Inne zmiany to także nowa konsola CommandArm. Zaprojektowana w sposób bardziej intuicyjny i ergonomiczny jest również zintegrowana z monitorem CommandCenter (7 lub 10 cali).

Kabina CommandView III nowych ciągników John Deere jest wyposażona w fotel z 40 stopniowym obrotem oraz zawieszeniem siedzenia ActiveSeat i hydrauliczne zawieszeniem kabiny (HCS). Oczywiście maszyny są w pełni dostosowane do pracy w technologii rolnictwa precyzyjnego John DeereFarmSight.

Więcej informacji o nowej serii John Deere 7R

Targi Polagra Premiery odbędą się w dniach 30.01-02.02.2014 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

Podobał się artykuł? Podziel się!