Na drugą lokatę spadł New Holland, który w analizowanym okresie (kwiecień) wprowadził na rynek 198 sztuk. Taki wynik oznacza dla producenta niebiesko-białych ciągników, w porównaniu z kwietniem 2014 roku, spadek sprzedaży o 26 proc. W ogólnym zestawieniu od początku roku, „błękitne ciągniki” uplasowały się minimalnie niżej od „zielonych” osiągając wynik 647 maszyn.

Podium zamyka Zetor. Produkty czeskiego producenta znalazły w tym miesiącu 150 nabywców, czyli o 5 proc. więcej niż przed miesiącem i o 17 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Tuż za podium z wynikiem 126 zarejestrowanych traktorów ulokowała się Kubota. Japoński producent sprzedał o trzy sztuki mniej niż w kwietniu 2014 roku.

Dobry wynik, a przede wszystkim duży wzrost sprzedaży porównując do ubiegłego roku odnotowuje Grupa Same Deutz-Fahr. W kwietniu zarejestrowano 125 ciągników marki Deutz-Fahr.

Najchętniej kupowanym ciągnikiem w kwietniu była Kubota L5040. W kwietniu zarejestrowano 38 takich traktorów, a więc o jedną sztukę mniej niż przed rokiem, kiedy L5040 także zajmował najwyższą lokatę.

Tuż za liderem uplasował się najpopularniejszy z Zetorów – Major 80, który w analizowanym miesiącu znalazł 36 nabywców, czyli o dwóch mniej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku.

Na najniższym stopniu podium ulokował się inny z modeli czeskiego producenta – Zetor Proxima 90. Zarejestrowano 28 sztuk tego konkretnego ciągnika, a więc dokładnie tyle samo co przed rokiem.

 Tradycyjnie najlepszą sprzedaż odnotowano w województwie mazowieckim, choć tym razem różnica między liderem i wiceliderem jest niewielka. W kwietniu na Mazowszu zarejestrowano 225 nowych ciągników rolniczych, czyli o 42 proc. mniej niż przed rokiem.

W tym samym okresie Wielkopolanie nabyli 224 nowe traktory, a więc o 37 proc. więcej niż w kwietniu 2014 roku i o 18 proc. więcej niż w ubiegłym miesiącu.

Podobnie jak przed rokiem podium wśród regionów zamyka Lubelszczyzna. Tym razem rolnicy z tego regionu zakupili 151 ciągniki, czyli o dwa mniej niż przed dwunastoma miesiącami. 

Podobał się artykuł? Podziel się!