Publikowana co roku lista magazynu Fortune jest owocem analizy osiągnięć ponad 1 400 firm z całego świata oraz wyników ankiety przeprowadzanej wśród liderów biznesu.

To już szósty raz z kolei, gdy firma John Deere znajduje się w tym zestawieniu. W tym roku uplasowała się na 46. pozycji na liście ogólnej oraz na 2.miejscu w zestawieniu producentów maszyn budowlanych i rolniczych. Na czele listy znalazły się spółki Apple, Amazon.com i Google.

Wstępny ranking 1 400 firm wyłoniono na podstawie oceny innowacji, sposobów zarządzania ludźmi, jakości produktów, wartości firmy, jako inwestycji długoterminowej, jej sytuacji finansowej, utrzymania pracowników, odpowiedzialności społecznej, wykorzystania aktywów oraz globalnej konkurencyjności.

Magazyn FORTUNE co roku bierze pod uwagę 1 000 największych firm z USA i spoza USA, w tym te które znajdują się w globalnym rankingu FORTUNE 500 - zestawieniu spółek o rocznych przychodach ponad 10 mld USD.

Deere & Company jest światowym liderem w produkcji maszyn rolniczych i ich wyposażenia, jak również wiodącym dostawcą maszyn budowlanych, leśnych i do pielęgnacji terenów zielonych. Firma zatrudnia około 67000 pracowników na całym świecie. W roku finansowym 2013 osiągnęła obroty na poziomie 37,795 miliarda dolarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!