Kombajn zbożowy W330 to odpowiedź firmy John Deere na zapotrzebowanie mniejszych i średnich gospodarstw rolniczych chcących uniezależnić się od usługowego zbioru zbóż. Nowa konstrukcja powstaje we współpracy z firmą Sampo Rosenlew. Jest zatem produkowany w Finlandii.

Sercem nowej konstrukcji jest jednostka napędowa Sisu o pojemności 6,6 litra generująca 206 KM mocy nominalnej. Układ omłotowy stanowią natomiast 3 bębny z dużą powierzchnią aktywnej separacji (0,85 m2). Standardem jest bęben separujący PTC (bęben dodatkowego omłotu zwiększający wydajność), który np. w przypadku maszyn W440 jest wyposażeniem opcjonalnym.

Cechą wyróżniającą nowy kombajn jest możliwość regulowania położenia klepiska pod bębnem niezależnie dla każdego z bębnów. Jak zapewnia producent pozwala to na szybsze i lepsze dostosowanie maszyny do założonej strategii zbioru zbóż.

Kombajn W330 zaprojektowany został jako prosta maszyna z przeznaczeniem dla mniejszych gospodarstw. Nie dziwi zatem krótka lista konfiguracyjna maszyny. Znajdziemy na niej przede wszystkim rozdrabniacz, którego załączenie w standardowej konfiguracji zajmuje trochę czasu. Wymaga bowiem założenia dodatkowego pasa. W dodatkowej opcji możliwe jest wyposażenie maszyny w układ załączania rozdrabniacza z ergonomicznie umieszczoną dźwignią.

Przyrząd żniwny maszyny może mieć szerokość od 3,9 do 5,1 m, przy czym producent umożliwia wyposażenie kombajnu w fabryczny wózek do transportu przyrządu. Średnia wydajność kombajnu szacowana jest pomiędzy 14 a 18 ton/godz.

Cenę kombajnu powinniśmy poznać już podczas wystawy Agro Show. Kombajn John Deere W330 ma być najtańszą propozycją w ofercie maszyn żniwnych amerykańskiego koncernu. 

Na miejsce prezentacji nowego modelu wybrano nową siedzibę firmy Agro-Efekt. Nowy budynek w miejscowości Kołątajew w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego to efekt prężnej działalności firmy oraz determinacji w działaniu właściciela oraz 260 osobowej załogi.

Nowy budynek powstał wedle standardów wypracowanych na ponad 20 letniej działalności firmy z Sycowa. Znajdują się w nim pomieszczenia biurowe, socjalne, magazyn części zamiennych, hala serwisowa oraz sklep ze sprzedażą detaliczną.

Firma Agro-Efekt sprzedaje rocznie ponad 360 ciągników rolniczych John Deere rocznie, generując przy tym obroty na poziomie ponad 620 mln zł. Jest to jednocześnie jeden z najprężniej działających dealerów marki John Deere w Polsce. Ponadto w ofercie firmy znajdziemy maszyny firm: Manitou, Kverneland, Unia Group czy Wielton.

Podobał się artykuł? Podziel się!