Tak dużą ilość opryskiwaczy samojezdnych udało się wyprodukować w fabryce John Deere w Horst, w ciągu dziewięciu lat. Nie dawniej jak rok temu fabryka świętowała również produkcję 10 000. opryskiwacza zaczepianego od 2000 roku, w którym to rozpoczęto produkcję maszyn serii 800.

- Pracownicy fabryki w Horst mogą być dumni z ustanowienia kolejnego milowego kroku, jakim jest produkcja 1000-nego opryskiwacza samojezdnego. Stworzyliśmy zaawansowaną technologicznie maszynę, która spełnia wymogi naszych klientów w Europie Zachodniej, stwierdził Matthias Steiner, dyrektor fabryki John Deere w Horst.

Fabryka w Horst, zajmująca się od ponad 70 lat projektowaniem i produkcją opryskiwaczy na rynek europejski, może pochwalić się długą tradycją w branży ochrony roślin. John Deere nabył fabrykę w Horst w 1997 roku, wraz z przejęciem holenderskiego producenta Douven. Od tej pory fabryka została rozbudowana w celu zwiększenia jej mocy produkcyjnej.

Opryskiwacz trafił do gospodarstwa w Czechach

„Złoty Kluczyk” do 1000. opryskiwacza samojezdnego odebrali czescy klienci Miloslav i Zdenek Lukas. Uroczyste wręczenie miało miejsce w nowym centrum dla zwiedzających fabrykę, które otwarto w 2016 roku. Opryskiwacz R4040i pracować będzie w należącym do braci gospodarstwie rodzinnym o powierzchni 1800 ha. Maszyna wyposażona jest w zbiornik o pojemności 4000 litrów oraz potrójnie składaną belkę opryskiwacza 24/36 m o zmiennej geometrii, z systemem automatycznego sterowania wysokością i przechylenia. Posiada również funkcję hydraulicznej regulacji rozstawu kół umożliwiającą szybkie i proste dopasowanie do szerokości różnych ścieżek przejazdu lub rozstawów rzędów. Elektroniczny system sterowania zaworami „SolutionCommand” zapewnia precyzyjne napełnianie i łatwe mieszanie składników chemicznych, posiada też system automatycznego płukania z kilkoma trybami pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!