Od popularnej wersji RT, Joker HD różni się przede wszystkim średnicą talerzy, które mają 62 cm. Zostały one zawieszone na masywniejszej ramie - takiej samej jak w kultywatorze Tiger.

- Rama jest zdecydowanie mocniejsza przede wszystkim ze względu na większe talerze, które mogą pracować na głębokości nawet 20 cm. Jest to maszyna stworzona do pracy na polach po kukurydzy nasiennej. Z kolei Joker RT świetnie sobie radzi na polach kukurydzy przeznaczonej na kiszonkę - mówi Krzysztof Maciuk z firmy Horsch.

Brona Joker w wersji HD jest oferowana wyłącznie w wersji zaczepianej o szerokościach 5 i 6 m. Wysoka ustawiona rama z dużym prześwitem gwarantuje płynny przepływ ciętej i mieszanej masy roślinnej.

Ważnym elementem jest podwójny wał o dużej nośności (na nim ustawiana jest głębokość pracy narzędzia) i przepustowości. Wysoka przepustowość jest tutaj bardzo ważna, bo jak mówi przedstawiciel Horscha przy prędkości 11-12 km talerze pracują tak intensywnie, że wrzucają ziemię w wał.

Nowością jest także wydźwig maszyny i wbudowanie koła transportowe w konstrukcję wału nazywany przez firmę układem typu „rewolwer".. Rama obrotowa umożliwia podniesienie wału doprawiającego i opuszczenie kół do transportu. W przypadku nawrotów na polu, narzędzie jest unoszone na pojedynczym wale.

Dla firmy Horsch Polska jest jednym z najważniejszych rynków zbytu maszyn. Po Francji i Niemczech jesteśmy największym importerem narzędzi zza Zachodniej granicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!