PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Joskin inwestuje w nową montażownię

Joskin inwestuje w nową montażownię

W strategii rozwoju firmy Joskin, ważnym punktem jest nowa montażownia w Soumagne (Belgia). Zakład zostanie wkrótce uruchomiony.W czerwcu Grupa Joskin zapowiedziała rozpoczęcie dużego projektu inwestycyjnego polegającego na wprowadzeniu zmian w swoich zakładach pod kątem nowej strategii rozwoju i sytuacji na rynku. W związku z tym praca wre na budowach we wszystkich zakładach Joskin: w Belgii, Francji i w Polsce.

Tej jesieni główna część projektu będzie ukończona, wraz z oddaniem do eksploatacji nowej montażowni w najstarszym zakładzie firmy w Soumagne (Belgia). Ten etap projektu dotyczy hali o powierzchni 3300 m², która będzie składała się z dwóch części.

Pierwsza część nowego zakładu Joskin (2.200 m²) będzie przeznaczona na montaż osprzętu o dużej szerokości, jak rampy do rozlewania gnojowicy. Znajdzie się tam również nowy dział testowania maszyn.

Następnym etapem będzie budowa zbiornika na wodę, w sąsiedztwie hali, pozwalającego na testowanie wozów asenizacyjnych w ramach rutynowych prób. Te wszystkie zmiany mają mieć korzystny wpływ na montaż pojazdów, który ma być bardziej precyzyjny i szybszy, a przebieg kontroli sprawniejszy.
W drugiej części znajdą się dwa specjalistyczne działy: warsztat przygotowawczy do wyposażenia hydraulicznego oraz warsztat przygotowawczy do wyposażenia elektrycznego i elektronicznego.

Obydwa te działy mają kluczowe znaczenie w procesie montażu osprzętu i pojazdów. Podobnie jak w odniesieniu do wszystkich komponentów spawanych, zestawy hydrauliczne i elektryczne także podlegają pełnej standaryzacji, zgodnie z założeniami produkcyjnymi firmy Joskin. Nie trzeba czekać na zakończenie montażu maszyny, by sprawdzić wszystkie układy, gdyż instalacja hydrauliczna, elektryczna i elektroniczna w maszynach jest wykonywana dokładnie według precyzyjnej dokumentacji, co gwarantuje jej długotrwałą sprawność. Możliwe jest również dostarczenie każdej części zamiennej podczas całej eksploatacji pojazdu.

Przy obecnym stanie zaawansowania prac, przeprowadzka powyższych działów produkcji planowana jest na październik 2013 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.240.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!