Jak mówią producenci kabin do maszyn rolniczych, rynek tych przeznaczonych do Ursusa C-360 jest jednym z największych. Część z zakładów wykorzystuje przy tym pełne możliwości produkcyjne, a na realizację zamówień i tak trzeba czekać nawet do 2 miesięcy.

Postanowiliśmy zatem przyjrzeć się najbardziej popularnym konstrukcjom kabin do Ursusów C-360, które oferowane są polskim rolnikom w różnym wyposażeniu i w cenach od 2 do około 4,3 tys. zł.

Naglak

W ofercie firmy Naglak znajdziemy w zasadzie 2 typy kabin: „Standard" i „Nowe oblicze". W obu przypadkach standardem są: 2 lusterka, wycieraczka szyby przedniej i tylnej, zasłona przeciwsłoneczna, lampka wewnątrz kabiny oraz uchylny dach z obiciem tekstylnym.

Kabiny „Standard" są dostępne zarówno z błotnikami, jak i bez. Za podstawową wersję bez błotników trzeba zapłacić 2,8 tys. zł i 3,4 tys. zł z błotnikami. W przypadku kabiny poszerzonej o 16 cm koszt zakupu jest wyższy dla obydwu wersji o 100 zł.

Kabina „Nowe oblicze" to konstrukcja, w której błotniki oraz dach kabiny jest wykonany z tworzywa sztucznego. Ponadto wyróżnia się ona nieco bardziej nowoczesną linią dachu. Za opisywaną kabinę zapłacimy 4 tys. zł.

Bartesko

W ofercie firmy Bartesko znajdziemy jeden model kabiny do Ursusa C- 360, który jest dostępny zarówno w wersji z błotnikami, jak i bez. Standardem dla obu typów kabin są lusterka, tapicerowany i otwierany dach, a także otwierana tylna szyba na siłownikach teleskopowych.
Za dodatkową opłatą producent przewiduje również możliwość doposażenia kabin w oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne.
Za kabinę w podstawowej wersji wyposażenia (bez błotników) zapłacimy niespełna 2,8 tys. zł. Zakup kabiny z błotnikami (prostokątnymi) wiąże się natomiast z wydatkiem 3,3 tys. zł. Dodatkowa instalacja oświetleniowa z lampami roboczymi to koszt 390 zł.

KOJA Stawiski

 

Producent ze Stawisk oferuje dwie wersje kabin z błotnikami lub bez. Standardem dla obu konstrukcji są lusterka boczne, elektryczna wycieraczka przednia, mechaniczna wycieraczka tylna, lampka wewnętrzna, roleta przeciwsłoneczna oraz uchylny dach.

Za dopłatą 310 zł kabina może być doposażona w halogeny robocze. Opcjonalny szyberdach to z kolei wydatek 320 zł.