Nowe kosiarki dyskowe przednie to modele: Novacat 261 i 301 Classic o szerokościach roboczych 2,62 m i 3,04 m oraz bębnowe Eurocat 271 i 311 Classic – 2,7 i 3,05 m.

Zaletą kosiarek Classic jest m.in. ich kompaktowa budowa. Krótka konstrukcja kozła zawieszenia i zastosowanie lekkich sprasowanych elementów to podstawowe wyróżniki maszyn. Zaczep kosiarki i sprężyny odciążające zostały zoptymalizowane i są jeszcze bardziej przyjazne w obsłudze: przemyślana geometria zaczepu w nowej, estetycznej formie sytuuje punkt ciężkości w każdej pozycji roboczej możliwie blisko ciągnika. Dwie, duże sprężyny zapewniają równomierne odciążenie kosiarki w całym zakresie roboczym.

Nowy wygląd kosiarek nie tylko cieszy oko, ale jest przede wszystkim skonstruowany w myśl zasady „ułatw sobie życie“. W efekcie został wydłużony interwał prac konserwacyjnych wałka przegubowego do którego jednocześnie polepszono dostęp i ułatwiono kontrolę stanu oleju. Tarcze pokosu dzięki budowie modułowej są łatwiejsze w ustawieniu (wysokość i pochylenie), dają się również łatwiej wymontować do czyszczenia. Na życzenie są dostępne dodatkowe tarcze pokosu oraz hydrauliczne osłony boczne.
Podobał się artykuł? Podziel się!