Około 2,5 tys. sztuk maszyn i urządzeń dla rolnictwa – taką ekspozycję można obejrzeć na 3-hektarowym placu firmy Premium Trade z Kozenina w woj. łódzkim. Ale i tak większość sprzętu jest sprzedawana na terenie całego kraju za pośrednictwem Internetu i różnego rodzaju ogłoszeń.

Po zamówieniu maszyny, do którego wystarczy telefon lub wypełnienie internetowego formularza, pracownik firmy kontaktuje się z zamawiającym i ustala szczegóły dotyczące produktu i transportu. Czas oczekiwania na dostawę to zazwyczaj tylko 2-4 dni, a to dzięki bogatemu stanowi magazynowemu oraz własnemu działowi dystrybucji z zapleczem transportowym.

Płatność następuje przy odbiorze, po sprawdzeniu przesyłki przez kupującego. Za transport, niezależnie od miejsca w kraju, trzeba zapłacić 100-150 zł (w przypadku ciągników i innych dużych maszyn, cena jest ustalana indywidualnie). Dołączana jest także gwarancja i możliwe są raty. Tylko podczas zakupu drogich maszyn, takich jak ciągniki lub prasy, wymagana jest zaliczka. Dla nich firma oferuje również leasing i w razie konieczności – pomoc w wypełnieniu dokumentów o dofinansowanie zakupu w ramach programu PROW.

Zdecydowana większość oferowanego sprzętu to polska produkcja. Dominują proste i tanie maszyny, na które decydują się głównie właściciele małych i średnich gospodarstw. – Staramy się konkurować w ten sposób, że lepiej kupić nowy produkt polski niż używany zagraniczny – mówi Marcin Wroński z działu public relations. – Kontaktujemy się z naszymi klientami i zasięgamy opinii o kupionych produktach. W ten sposób wiemy, czego oczekują użytkownicy, jakie konkretne elementy maszyn wymagają zmian i zgłaszamy je ich producentom. Dlatego oferowane przez nas produkty są sprawdzone i pewne – wyjaśnia.

Spośród maszyn zagranicznych w ofercie znajdują się na przykład: ciągniki Kubota, Landini oraz narzędzia uprawowe Vogel&Noot. Firma jest również wyłącznym importerem pras i norweskich prasoowijarek Orkel.

Podobał się artykuł? Podziel się!