Kombajn zbożowy Fendt 9490 X jest przeznaczony dla potrzeb dużych gospodarstw rolnych i firm usługowych. Duży zbiornik ziarna o pojemności 12 500 litrów gwarantuje długie, nieprzerwane młócenie. Silnik AGCO Power o mocy 496 KM zapewnia możliwość pracy nawet w najtrudniejszych warunkach.

To co wyróżnia kombajn Fendt, to m.in. podłokietnik Variotronic niemal identyczny jak w ciągniku. Łatwo jest więc się przesiąść z ciągnika i dokonać ustawień w prosty sposób.

Do innowacyjnych rozwiązań w kombajnie można zaliczyć chociażby układ Constant Flow, który optymalizuje wydajność zwłaszcza w sytuacji gdy planowanie na polu zmienia się. Producent zapewnia, że umożliwia on uzyskanie do 15 proc. wyższej przepustowości jednocześnie zmniejszając straty. Dzięki temu układowi operator nie musi czuwać nad utrzymaniem kombajnu na odpowiednim zakresie mocy, lecz może skoncentrować się na innych zadaniach. Constant Flow automatycznie kontroluje prędkość jazdy kombajnu Fendt w zależności od ilości podawanego do młocarni materiału.

Podobał się artykuł? Podziel się!