Sterownik RAUCH E-Click oferuje nowe możliwości wygodnego elektrycznego sterowania zasuwami we wszystkich modelach rozsiewaczy nawozów MDS i AXIS.

Elektryczne sterowanie zasuwami w rozsiewaczach jest możliwe dzięki zastosowaniu sterownika E-Click. Zamykanie i otwieranie lewej i prawej zasuwy odbywa się za pomocą dwóch włączników elektrycznych.

Diody urządzenia wskazują aktualne położenie zasuw co ułatwia identyfikację dozowania lub braku dozowania nawozu na tarcze wysiewające, a tym samym eliminuje ryzyko błędu operatora.

Sterownik E-Click jest połączony z rozsiewaczem wyłącznie kablem elektrycznym, co ułatwia podczepianie maszyny i oczywiście zwiększa komfort otwierania i zamykania zasów. Dotychczas większość rozsiewaczy była sterowana z hydrauliki ciągnika co wymagało zastosowania najczęściej dwóch lub czterech węży hydraulicznych. Dodatkowo kabel jest zabezpieczony przez kurzem, wodą i innymi czynnikami zewnętrznymi, co gwarantuje długą żywotność tych elementów.

Nowe zdalne elektryczne sterowanie E-Click można zastosować do wszystkich ciągników rolniczych, ale przede wszystkim producent poleca je dla maszyn z ograniczoną ilością zaworów hydraulicznych.

Sterowanie elektryczne zasów ze sterownikiem E-Click w rozsiewaczach Rauch będzie można zobaczyć podczas marcowych targów Agrotech w Kielcach na stoisku firmy Kuhn.

Podobał się artykuł? Podziel się!