Pierwszym z urządzeń będzie kosiarka tylno-czołowa (mulczerk BK 200 (mulczer). Maszyny stosowane są do koszenia trawy, rozdrabniania obciętych gałęzi drzew (do średnicy 10 cm), do ścinania chwastów i zarośli na terenach niezagospodarowanych z zamiarem pozostawienia rozdrobnionego pokosu. Kosiarkę można zawieszać zarówno z przodu jak i z tyłu ciągnika.

Pługi PU-S25H, PU-S32H i PU-S35H są przeznaczone do agregowania na ciężarówkach i pojazdach specjalnych wyposażonych w płytę komunalną DIN 76060. Wyprofilowana odkładnica z tworzywa sztucznego zapewnia spychanie śniegu na pobocze bez pylenia na przednią kabinę. Lekka konstrukcja zmniejsza masę całej struktury co wpływa na odciążenie przedniej osi pojazdu i łatwiejsze manewrowanie. Zasilacz elektrohydrauliczny zamontowany na pługu wyklucza potrzebę użycia hydrauliki pojazdu.

Kolejną nowością jest przyczepa niskopodwoziowa z obrotnicą PB3100, przeznaczona do transportu maszyn budowlanych oraz wszelkiego rodzaju osprzętu przez nie wykorzystywanego. Platforma przyczepy oparta na profilu o przekroju dwuteownika ma wymiary – dł./szer./wys. 11500/2550/2750 mm. Ładowność wynosi 18 ton przy poruszaniu się po drogach publicznych oraz 21 ton technicznie.

Na oblodzone i ośnieżone powierzchnie Pronar proponuje posypywarkę KPT40. Posypywarka składa się z ramy ze skrzynią ładunkową o pojemności 4 m3. Taśma, tarcza wysiewająca oraz pompa solanki napędzane są silnikami hydraulicznymi. Źródło zasilania stanowi pompa hydrauliczna zamontowana na kole wleczonym za pojazdem. Pulpit umieszczony w kabinie operatora umożliwia monitorowanie i sterowanie ilością rozsypywanych materiałów (w tym solanki), szerokością i asymetrią rozrzutu. Posypywarka przeznaczona jest do mocowania na platformach przyczep i wywrotek.

Z kolei wysięgniki uniwersalne WWP600 i WWP400 mogą być stosowane z głowicami roboczymi (głowica kosząca GK110 i GK140, myjka do znaków i tablic drogowych, słupków prowadzących i barier ochronnych - PRONAR GM 500, odmularka do rowów - PRONAR GO 800, piła do cięcia gałęzi - PRONAR GP 200). Konstrukcja ramienia oraz zasięg wynoszący 6, 7 lub 4 m pozwala na wykonanie zabiegów w trudno dostępnych miejscach takich jak przydrożne rowy za barierkami ochronnymi, skarpy, rowy melioracyjne. Głowice robocze zamocowane są wahliwie na pływającym ramieniu wysięgnika.

źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!