- W ub. tygodniu negocjowaliśmy z koncernem "Claus" współpracę i otrzymaliśmy odmowę - powiedział W. Żmajlik. Zaznaczył, że przedsiębiorstwo "Gomsielmasz" opracowało i przeprowadziło badania oraz testy kombajnu o wydajności zboża 14 kg/sek. Maszynę zbudowano z części kompletujących kombajnu „Claus”.

- Wspólnej firmy jednak nie będzie. Jesteśmy zainteresowani we współpracy z firmami zagranicznymi, ale wprowadzać ich produkcji na nasz rynek nie mamy zamiaru. Niemieccy partnerzy natomiast są zainteresowani wspólną firmą, aby montować kombajny i wprowadzać swoją markę na rynek białoruski - uważa dyrektor.

W 2008 r. „Gomsielmasz” zamierza wyprodukować 10 kombajnów i negocjuje z oficjalnym dealerem „Claus” o zakupie niezbędnych części kompletujących tej firmy. Białoruska firma pracuje nad projektem utworzenia wspólnego przedsiębiorstwa w Kazachstanie z Kostanajską fabryką silników Diesla, planuje także wspólne przedsiębiorstwo w Chinach, w prowincji Suar, które będzie produkować kombajny, wyposażone w silniki chińskie.

Źródło: Grobel

Podobał się artykuł? Podziel się!