PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Kosa spalinowa przydatna w każdym gospodarstwie

Autor: Karol Wieteska

Dodano: 17-07-2016 08:37

Tagi:

Wiosna i lato sprzyjają wszelkim pracom związanym z przycinaniem trawy w przydomowych obejściach. Nie wszędzie jednak możemy użyć kosiarki spalinowej, która nadaje się tylko do cięcia równych terenów. W przypadku, gdy zachodzi potrzeba wykoszenia trawy lub zarośli z miejsc bardziej niedostępnych, warto pokusić się o zakup kosy spalinowej.Na rynku dostępnych jest wiele modeli tego typu urządzeń, różniących się między sobą mocą, typem zastosowanego silnika czy ciężarem. Najpopularniejszymi silnikami stosowanymi w takich kosach są spalinowe jednostki dwusuwowe, do zasilania których należy stosować mieszankę paliwa z olejem. Są one stosunkowo lekkie i umożliwiają pracę pod właściwie dowolnym kątem, czego nie można powiedzieć o kosach z silnikami czterosuwowymi (z małymi wyjątkami). Ma to duże znaczenie przy wycinaniu np. rowów lub skarp, a z takimi przeszkodami można się dosyć często w obrębie gospodarstw spotkać.

Wybierając urządzenie dla potrzeb użytkowania w naszym gospodarstwie, zwróćmy również uwagę na ogólną jakość wykonania urządzenia i ergonomię. Najtańsze, tzw. marketowe kosy mogą nie sprostać bardziej wymagającym, intensywnym pracom, dlatego przedstawiamy poniżej kilka naszym zdaniem solidnych kos spalinowych, z których tańsze nie są dedykowane do użytku profesjonalnego, ale przy bardziej okazjonalnym wykorzystaniu powinny służyć przez lata. Droższe - sprawdzą się także w intensywnej, codziennej pracy.

Nac TT-BC 520-2

Mocna i uniwersalna kosa spalinowa do wymagających prac przydomowych. Urządzenie jest przeznaczone do podcinania trawy i chwastów w miejscach trudno dostępnych, nierównych powierzchniach itp. Wyposażone jest w dwusuwowy silnik o pojemności 52 cm3 i mocy 3 KM. Napęd jest przenoszony przez przekładnię kątową, a wał napędowy jest dzielony, co umożliwia łatwe złożenie do transportu. W komplecie otrzymujemy uprząż, zestaw kluczy, trójzębną tarczę tnącą oraz głowicę z żyłką.

Oleo-Mac S parta 380T

Zaprojektowana do intensywnej, ciągłej eksploatacji w trudnych warunkach (miejsca, w których występują duże ilości pyłu i kurzu, w wysokich temperaturach). Wyposażona jest w dwucylindrowy silnik o pojemności 36,3 cm3 i mocy 2 KM.

Całości dopełnia aluminiowa obudowa sprzęgła, odporna na wstrząsy i naprężenia, a duże koło zamachowe zaprojektowano pod kątem zapewnienia ciągłego, intensywnego chłodzenia jednostki napędowej.

W zestawie otrzymujemy głowicę z żyłką tnącą, głowicę trójzębną oraz podwójne pasy nośne.

Stihl F S 90

Trwała i solidna kosa mechaniczna do wykorzystywania w pracach przy dużych obciążeniach. Wyposażona w opatentowany czterosuwowy silnik 4-MIX o pojemności 28,4 cm3 i mocy 1,3 KM oraz uchwyt oburęczny do ergonomicznego wykaszania dużych powierzchni. Umożliwia szybkie, wygodne i ekonomiczne wykaszanie dużych powierzchni porośniętych trawą i dużymi chwastami. Wyposażona w odpowiednie narzędzie tnące nadaje się również do okazjonalnego wycinania krzewów i przecinania cienkich pni drzew.

W zestawie znajdują się uprząż oraz głowica żyłkowa.

Makita D BC4510D

Jedna z najmocniejszych kos profesjonalnych w ofercie firmy, wyposażona w silnik dwusuwowy o pojemności 45 cm3 i mocy 3,1 KM. Nowoczesny silnik, nowy kształt cylindra i bezobsługowy moduł zapłonu elektronicznego zapewniają niskie zużycie paliwa przy dużej wydajności pracy. Kosa jest przeznaczona do najcięższych zastosowań, m.in w rolnictwie i leśnictwie.

Wał napędowy został zaprojektowany w sposób umożliwiający intensywne i ciągłe użytkowanie, a dzięki łatwej wymianie narzędzia tnącego można szybko powrócić do pracy. W komplecie z kosą otrzymujemy profesjonalną uprzęż oraz trójząb (trójzębny nóż) do cięcia trawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (11)

 • Wokalista kosiarz 2017-12-05 14:46:38
  Manualne kosy są oczywiście dalej użyteczne (na pewno tańsze), jednakże wygoda koszenia spalinówką jest niebotycznie większa. My kupiliśmy kosy Makity w sklepie RG Narzędzia, gdzie otrzymaliśmy fajny rabat z racji wielkości zamówienia. Porządna maszyna wygodna do długotrwałej pracy.
 • gruby 2016-07-18 20:15:32
  Lol o piłach pie... a temat jest o kosach.
 • Kazio Greń 2016-07-18 15:12:54
  Zdzichu Ty już nie pij.
 • Zdzisiu Kręcina 2016-07-18 13:03:52
  @kocmentarz husqva składana jest w conajmniej 3 państwach. Najtańsze modele są bite w chinach, do tego brazylia i sweden. Więc nie pitol oszołomie, że husqva to tylko chiny. U mnie też większość wieśniaków robi stihlem, A potem idę sobie do centrum stihl i serwisanta nie widać zza lady, bo zastawiony "markowym sprzętem" U mnie w rodzinie tradycja to husqvarna i dobra piła a nie najtańszy sprzęt działa latami. Nie dziwi mnie, że kupi wiochmen stihla piłę spalinową za 800 zł a oczekiwania ma jakby miała 3KM. Można trzonki nią sobie pociąć.
 • rol-maz 2016-07-18 09:59:27
  Hmm od 7 lat posiadam kosę Stihla (2T), żadna modelowa rewelacja ale zarówno z tarczą jak i żyłką idzie dobrze. Z tego co widzę, to 3/4 służb drogowych też lata ze sztilami, więc panikujecie bez powodu, kosa jak kosa, a w wysoką trawę i tak zwykła najlepsza.
 • ikcomas 2016-07-18 09:48:12
  Husqvarna chyba jednak najlepsza ale drogo, stihl oczywiście zabawka. Posiadam Oleo Mac kompromis pomiędzy ceną a jakością, sprawuje się bardzo dobrze, polecam. Innych nie biorę pod uwagę
 • Kocmentarz 2016-07-18 09:24:50
  Tylko Husqwarna oczywiscie zrobiona w Chinach ... no po gdzież by indziej.
 • Shabrownik 2016-07-17 23:19:38
  Stihla to sobie wsadź tam gdzie światło nie dociera. Piły spalinowe tylko husqwa. Stihla w rękach to jak kawałek plastiku w dodatku chińskiego
 • syny 2016-07-17 19:25:51
  polecam stihl fs 310
 • Kosiarz umysłów 2016-07-17 10:40:51
  do tego klepanko na babce albo ostrzenie boszmenem. I bierze lepiej niż kosa spalinowa.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!