Wśród kilku tegorocznych nowości firmy Krukowiak w zakresie maszyn sadowniczyc,h znalazła się m.in. zmodyfikowana przystawka kolumnowa, która może współpracować z opryskiwaczami Tajfun 1000, 1500 i 2000 l. Nowością jest w tym przypadku materiał, z którego wykonano przystawkę (stal kwasoodporna) oraz zastosowany wentylator.

Mimo, że element ten cechuje się tą samą średnicą (800 mm), co w przypadku poprzednich przystawek, jego nowa konstrukcja pozwoliła na zmianę wydajności pracy z 30 do 54 tys. m3/h. Wraz z nim wzrósł również poziomy zasięg przystawki (do 5,5 m) oraz pionowy rozkład strumienia powietrza.

Zmodernizowano również przystawkę okrągłą o odwróconym ciągu powietrza typu SAD/OOC. Obie przystawki pozwalają teraz na aplikowanie oprysku na wysokość 8 m i szerokość 6 m, zapewniając równomierny rozkład cieczy na drzewach.

Nowa przystawka OOC wykonana została ze stali nierdzewnej. Jej głównym elementem jest wentylator o średnicy 800 mm osiągający wydajność ponad 64 tys. m3/h.

Ponadto KFMR Krukowiak wprowadził również opcję wyposażenia opryskiwaczy Tajfun w nowy typ zaczepu - hydrauliczny dwufunkcyjny, który łączy w sobie zalety zaczepu prostego i skrętnego. Na czas wykonywania zabiegu operator może ustawić zaczep w pozycji umożliwiającej jego łamanie (opryskiwacz podąża wówczas za ciągnikiem). W transporcie istnieje natomiast możliwość zablokowania zaczepu w pozycji na wprost (poprzez wysunięcie umieszczonych przy zaczepie siłowników hydraulicznych).

Podobał się artykuł? Podziel się!