Obecnie stosowane maszyny i ciągniki mogą pracować długo - nawet 15 -20 lat. Jednak aby można było spokojnie eksploatować je przez tak długi okres czasu należy stosować środki smarne wysokiej jakości - najlepiej opracowane specjalnie dla rolnictwa. Tylko takie oleje i smary są w stanie zabezpieczyć silnik, układ hydrauliczny czy skrzynię biegów przed skutkami ciężkiej pracy.

Jakie oleje dla rolnictwa?

Oleje dla rolnictwa powinny być przede wszystkim odporne na wysokie obciążenia. Każdy użytkownik ciągnika czy kombajnu zdaje sobie sprawę jaką ciężką pracę wykonuje jego maszyna. Po drugie olej, oprócz właściwości smarnych, powinien chronić silnik w możliwie jak największym zakresie temperatur. Pozwoli to na bezproblemową pracę zarówno wczesną wiosną, czy późną jesienią - kiedy jest dość chłodno - jak i w upalne, letnie dni.

Korzyści dla użytkownika są oczywiste: tam, gdzie oleje przekładniowe i silnikowe skuteczniej chronią i zabezpieczają podzespoły maszyn, maleją koszty eksploatacyjne. Również mniej zużywają się poszczególne części, co przekłada się na niższe nakłady na naprawy. Samo zmniejszenie zużycia paliwa tylko o 1% oznacza - w zależności od wydajności ciągnika czy kombajnu - zredukowanie o kilkaset złotych kosztów paliwa z tej maszyny w ciągu roku. Warto więc zainwestować w wysokiej jakości środki smarne spod znaku AGRIFARM. Te kilkadziesiąt groszy różnicy przy zakupie oleju sprawia, że na przestrzeni roku oszczędności są kilkakrotnie większe niż niewiele wyższe koszty wymian oleju.

STOU i UTTO - co to jest?

Nowoczesne środki smarne przeznaczone dla rolnictwa pozwalają na racjonalizację gospodarki olejowej przy zróżnicowanym parku maszyn rolniczych np. oleje wielofunkcyjne typu STOU i UTTO.

Oleje trójfunkcyjne typu STOU to już połączenie oleju silnikowego, przekładniowego i hydraulicznego w jednym produkcie. Oleje wielofunkcyjne AGRIFARM STOU wykluczają ryzyko błędnych napełnień, pomyłek w użyciu środków smarnych - do obsługi ciągnika potrzebny jest wtedy tylko jeden produkt. Oleje STOU mogą być stosowane zarówno w silniku, w przekładni, jak i w układach hydraulicznych. Oleje dwufunkcyjne UTTO - to środki łączące w sobie właściwości olejów przekładniowych z hydraulicznymi. Mogą więc być stosowane w np. układach siłowników hydraulicznych oraz skrzyniach biegów.