Zarząd firmy Kubota, reprezentowany przez prezesa i dyrektora reprezentacyjnego Yasuo Masumoto, ogłosił decyzję o powstaniu nowego centrum produkcyjnego we francuskim departamencie Bierne, na północy kraju. W ten sposób japoński koncern udowania, że traktuje rynek europejski jako kluczowy dla ciągników swojej marki.

W hali zajmującej 115 tys. m2 będą produkowane ciągniki o mocy od 130 do 170 KM. Inwestycje wartą ponad 40 mln Euro w całości pokryje Koncern Kubota Corporation.

Do 2017 r. francuska filia Kuboty planuje wytworzyć 3000 nowych ciągników. Pracę znajdzie w niej 140 pracowników, których Kubota zatrudni w ciągu dwóch lat. Silniki i kabiny do nowych ciągników będą sprowadzane z Japonii (Kubota Sakai Plant).

Pozostałe części, główne skrzynia biegów, most przedni czy elementy hydrauliki, będą dostarczane z Niemiec. Do zadań francuskiej fili będą należały jak na razie tylko montaż i malowanie.

"Jeżeli chcemy dalej rozwijać nasz biznes w skali globalnej w średnim i długim okresie, jednocześnie przyczyniając się do rozwiązywania globalnych problemów z dostępem do żywności, musimy zwiększyć naszą obecność w branży maszyn i urządzeń uprawowych. Dlatego naszym celem jest uzyskanie pozycji wszechstronnego producenta maszyn rolniczych mogącego konkurować z innymi globalnymi koncernami zarówno w dziedzinie uprawy ryżu jak i zbóż" - brzmi komunikat firmy Kubota.

Kubota chce przyspieszyć globalny rozwój biznesu maszyn rolniczych przez zaprojektowanie ciągnika rolniczego o dużej mocy i jego lokalne wytwarzanie. Ciągniki z europejskiej fabryki pojadą do rolników głównie na starym kontynencie, ale również do Ameryce Północnej, Australii i Japonii, gdzie sprzedaż jest już stabilna i osiąga pożądany poziom.

Wraz z upływem czasu Kubota planuje poszerzać rynek zbytu o kolejne kraje m.in. w Azji. Otwarcie nowej fabryki w Europie nie zmieni profilu produkcji w obecnych fabrykach koncernu w Kraju Kwitnącej Wiśni. Fabryki Sakai i Tsukuba nadal będą produkowały dostępne również w Polsce ciągniki Kubota o mocy 60-140 KM.

W Europie produkowane będą ciągniki o dużej mocy (od 130 do 170KM). Na rynek trafi dziewięć modeli skierowanych do klientów, którzy zamierzają kupić traktory zarówno proste jak i bogato wyposażone. Dlatego planowane są trzy modele dysponujące mocą odpowiednio 130 KM, 150 KM i 170 KM, a każdy z nich będzie dostępny w trzech poziomach wyposażenia.

Nowe ciągniki będą posiadały rozmiar i ciężar wymagany na europejskich polach, dający możliwość współpracy z maszynami uprawowymi marki Kverneland, również stanowiącej własność koncernu Kubota.

Podobał się artykuł? Podziel się!