W czerwcu New Holland utrzymał pozycję lidera. Na pola wyjechało 296 ciągników tej marki, co daje jej rezultat o siedem sztuk lepszy niż przed rokiem - informuje agencja Martin & Jacob monitorująca rynek rolniczy.

Drugie miejsce przypadło tym razem amerykańskiej marce John Deere. Taką pozycję marka miała już przed 12 miesiącami. Zarejestrowała ona 155 sztuk swoich zielonych maszyn (o 59 sztuk mniej niż w czerwcu 2013).

Zaskoczeniem jest zaś pozycja numer trzy. Marka Kubota, trzymająca do tej pory niewielki dystans do podium, przebojem weszła na trzecie miejsce. Odnotowano 134 rejestracje japońskich ciągników, co jest wzrostem o 144 proc. w stosunku do analogicznego miesiąca roku ubiegłego. Japoński koncern konsekwentnie zajmując coraz wyższe pozycje w rankingu najlepiej sprzedających się marek.

Wśród najlepiej sprzedających się modeli dominuje Kubota L5040. W czerwcu zarejestrowano aż 51 sztuk tego sadownika. W porównaniu z rokiem ubiegłym sprzedaż tego modelu wzrosła aż o 143 proc.

Drugie miejsce przypadło w tym miesiącu dwóm modelom ex aequo. Z 24 rejestracjami wskoczył na nie New Holland T5060 i Zetor Major 80. Dla pierwszego czerwcowy wynik oznacza wzrost sprzedaży o 14 proc. W przypadku Majora dane są mniej optymistyczne. Przed rokiem rolnicy kupili aż 49 proc. więcej maszyn tego konkretnego ciągnika.

Trzecie miejsce również zajmuje więcej niż jeden model. Są to: Farmtrac 675DT, John Deere 615M i Zetor 90 Proxima. Każdy z nich odnotował po 20 rejestracji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!