Z myślą o właścicielach użytków zielonych firma Kuhn opracowała nowy zestaw kosiarek, który może pracować z szerokością 9,5 m. Model FC 9530 poszerza ofertę francuskiego producenta, który do tej pory umożliwiał koszenie użytków zielonych z szerokościami 8,1 oraz 8,8 m.

Kombinacja Kuhn FC 9530 obejmuje zestaw dwóch tylnych kosiarek o szerokości roboczej 3,5 m każda oraz kosiarkę przednią o szerokości 2,5 m. Przy czym każda z kosiarek wyposażona jest w hydrauliczny system regulacji docisku, sterowany z kabiny operatora. System daje możliwość optymalnego rozłożenia sił działających na zespół tnący, co pozwala na ochronę darni i zmniejszenie zużycia belki tnącej.

W kosiarkach zastosowano belkę tnącą OptiDisc, która jest elementem bezobsługowym. Moduły dysków są wyposażone w zabezpieczenie o nazwie ProtectaDrive i mogą być wymienione w bardzo łatwy sposób.

Wirnik zgniatacza jest wyposażony w wahliwe stalowe palce, które są dostosowane do różnych typów upraw. Prędkość obrotowa może być ustawiona na 1000 obr./min dla trawy lub 780 obr./min dla delikatnych roślin. Konstrukcja wirnika cechuje się przy tym stosunkowo niewielkim zapotrzebowaniem na moc.

Kosiarka FC 9530 wyposażona jest także w boczne osłony wykonane z materiału o dużej sprężystości, ktore doskonale chronią kosiarkę w przypadku uderzenia o przeszkodę. Osłony są składane hydraulicznie na czas transportu.

Nowa kosiarka zostanie zaprezentowana na targach Agro Show 2014. 

Podobał się artykuł? Podziel się!