Ważnym elementem konstrukcjnym nowych kosiarek Kuhn GMD 240, 280 i 310 jest belka tnąca serii 100 z zabezpieczeniem ProtectADrive chroniącym przekładnię zębatą z demontowanymi modułami. Belka jest znana z wysokiej jakości koszenia. Dyski są w całości hartowane, co wydłuża ich żywotność. Moduły dysków tnących z ułożyskowaniem mogą być w szybki i bardzo łatwy sposób wymienione, co minimalizuje przestoje podczas koszenia.

Dodatkowym elementem jest wspornik pomiędzy przekładnią i listwą usztywniającą belkę tnącą, który redukuje naprężenia. Nowa rama, głowica i tuleje z brązu zwiększają wytrzymałość mechaniczną, a wzmocniona plandeka zwiększa bezpieczeństwo pracy.

Dodatkowy komfort dla operatora w kosiarkach Kuhn zapewnia m.in. nowy ogranicznik hydrauliczny podnoszenia na uwrociach i hydrauliczne przestawienie kosiarki do pozycji transportowej (opcja), przez co nie jest wymagane opuszczanie kabiny ciągnika.

Na wysoką jakość koszenia wpływają mocne sprężyny odciążające, których zadaniem jest zapewnienie optymalnego nacisku na podłoże w każdych warunkach roboczych. Zakres ruchu przegubu ramy zespołu koszącego, wyposażonej w dłuższy siłownik, pozwala na wykaszanie nasypów i rowów pod kątem do 35 stopni (w zależności od modelu).

Bardzo mała odległość między belką tnącą, a tylnymi kołami ciągnika zapewnia szybką reakcję kosiarki na zmiany ukształtowania terenu. Duży prześwit między plandeką i talerzem pokosowym ułatwia wyrzucanie pokosu do tyłu oraz dokładne oddzielenie ściętych roślin od łanu, co zapobiega przejeżdżaniu prawymi kołami ciągnika po świeżym pokosie.

Nowe kosiarki Kuhn GMD 100 będzie można zobaczyć podczas tegorocznych targów Zielone Agro Show.

Podobał się artykuł? Podziel się!