Centrum rozwoju Kuhn - to najnowsza inwestycja firmy. Budynek centrum powstał tuż obok zakładów w Monswiller obok głównej siedziby w Saverne (Alzacja) i jest on uzupełnieniem produkcji o to, co wiąże się nierozerwalnie ze sprzedażą wytworzonych produktów, a więc dobrze przeszkoloną kadrą dealerską i serwisową.

Potrzeba utworzenia takiego centrum była ogromna, bo jak podaje producent, rocznie tylko z francuskiej sieci dystrybucyjnej przeszkalanych jest ponad tysiąc osób. Budynek który kosztował 6,5 mln euro i 4 lata pracy będzie służył przede wszystkim do szkoleń pracowników Kuhn z całego Świata, dealerów ale również do spotkań i prezentacji maszyn dla klientów, na przykład przy okazji zwiedzania fabryki.

Nowopowstały obiekt powstał w oparciu o najnowsze technologie. Geotermalne pompy ciepła zimą ogrzewają, a latem chłodzą pomieszczenia o łącznej powierzchni 5,7 tys. m2. Główna hala ekspozycyjna mieści się na 1500 m2, ma 150-osobową trybunę oraz jest wyposażona w duże drzwi wjazdowe umożliwiające wprowadzenie każdej z maszyn oraz system odprowadzania spalin na zewnątrz. Oprócz największej hali w obiekcie znajdują się dwa pomieszczenia do szkoleń technicznych, również przystosowane do obsługi maszyn oraz 5 sal szkoleniowych.

Cały obiekt jest objęty zasięgiem bezprzewodowego Internetu, który umożliwia m.in. połączenie i szkolenia w zakresie zdalnego wsparcia serwisowego Kuhn iTech. Obiekt zostanie oddany do użytku na przełomie 2013 i 2014 roku.

Drugą ważną inwestycją jest rozbudowa magazynu części zamiennych Kuhn Parts. Nowa część budynku została oddana do użytku w sierpniu br. i oferuje dodatkowe 6,4 tys. m2 powierzchni magazynowej. Koszt rozbudowy magazynu zamknął się w kwocie 6,2 mln euro. Celem było m.in. zwiększenie miejsca składowania części szybkorotujących (najczęściej zamawianych) oraz obszaru ich pobierania i załadunku, dlatego stworzono również pięć dodatkowych ramp załadunkowych.

Zwiększyła się również płynność wysyłek w godzinach szczytu. Nowa część daje też możliwość bezpiecznego magazynowania materiałów niebezpiecznych i łatwopalnych.


Podobał się artykuł? Podziel się!