Tylne części tnące kosiarki PZ 960 (prawa i lewa strona) są takie same jak w kosiarce PZ 320. Daje to możliwość wyboru szerokości roboczych wynoszących 8,4; 8,65 lub 8,95 m. Wysokość cięcia można zmieniać na bieżąco, bez potrzeby użycia narzędzi.

Niewielka masa kosiarki PZ 960 (1900 kg) pozwala zwiększyć wydajność pracy. W połączeniu z czołową PZ 320 F może być idealnym rozwiązaniem dla średnich gospodarstw wykorzystujących cięgniki o mocy od 100 do 150 KM.

Hydrauliczna, wielofunkcyjna regulacja umożliwia niezależne składanie lewej i prawej części urządzenia i jest standardowym wyposażeniem modelu PZ 960.

Do najważniejszych cech kosiarki można zaliczyć:
  • Wydajność: dzięki unikalnej kombinacji dwóch zewnętrznych bębnów o dużej średnicy i dwóch mniejszych wewnętrznych,
  • Komfort: łatwiejszy dostęp do bębnów dzięki zamontowaniu pokrywy przedniej i bocznej na zawiasach. Wymiana noży zajmuje tylko kilka minut i nie wymaga użycia narzędzi,
  • Bezpieczeństwo: zawieszenie hydropneumatyczne Lift-Control sprawia, że po napotkaniu przeszkody część tnąca przesuwa się w tył. Dwa bębny zewnętrzne chronione są pokrywami FlexProtect. Ponieważ pokrywa wykonana jest z wysoce elastycznego plastiku, jej deformacja nie skutkuje uszkodzeniem części tnącej lub złamaniem po napotkaniu przeszkody. Po chwilowym odkształceniu plastikowa pokrywa wraca do pierwotnego kształtu,
  • Długi okres eksploatacji: budowa modułowa i standardowe wyposażenie ułatwiają konserwację części tnącej i łatwą wymianę zużytych części.
Podobał się artykuł? Podziel się!