W standardzie pługa Vari-Leader jest6 korpusów z możliwością rozbudowy do 7 i 8 korpusów, a także hydrauliczne zabezpieczenie non-stop. Do ciagników o mocy do 360KM została przystosowana rama zaczepowa.Pług podczepiany jest za pomocą sworzni zaczepu kategorii 3, 4N, 4, K 700 oraz szybkozłącza kat. 3.

Zastosowanie dwóch siłowników jednostronnego działania umożliwia stopniowe obracanie pługa, a układ hydraulicznego, sekwencyjnego podnoszenia i obrotu pługa stanowi wyposażenie standardowe zwiększajace komfort obsługi maszyny.

Na uwagę zasługuje również specyficzna konstrukcja ramy pługa w kształcie litery Z, która zapewnia możliwość montowania kół o bardzo dużych wymiarach (1000x500mm z oponami o gładkim bieżniku lub bieżniku rolniczymi 1200x500mm) w celu zapewnienia optymalnego rozłożenia ciężaru maszyny i zmniejszenia oporu toczenia. Podczas pracy na skraju pola, koło jest schowane w obrysie maszyny, dzięki czemu orka jest wykonywana na równą głębokość na całej powierzchni.

Zastosowanie systemu Vari w nowym modelu pługa umożliwia płynną regulację szerokości roboczej korpusów w zakresie od 30 do 50 cm i pozwala na wygodne dostosowanie pługa do aktualnych warunków pracy (typu gleby, głębokości orki, kształtu pola). Cięgna sterujące systemu Vari mogą być wbudowane w ramę co chroni cały system przed wstrząsami, ziemią, kamieniami i wilgocią.

Punkty regulacyjne są łatwo dostępne i nie wymagają użycia narzędzi.Śruby zderzakowe zakończone korbami pozwalają na regulację pługa w płaszczyźnie pionowej, niezależnie z lewej i prawej strony, a głębokość orki regulowana jest za pomocą elementów dystansowych umieszczonych na siłowniku układu podnoszenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!