Firma Montana Indústria de Máquinas z siedzibą w São José dos Pinhais (Paraná) w Brazylii jest jednym z czołowych producentów samojezdnych opryskiwaczy w Brazylii. Firma ta oferuje również szeroką gamę opryskiwaczy polowych zawieszanych i zaczepianych oraz opryskiwaczy sadowniczych dostosowanych dopotrzeb rynku brazylijskiego.

W ostatnim czasie firma Montana wykorzystała doświadczenie w zakresie rozwiązań samojezdnych do wejścia na nowy, szybko rozwijający się rynek samojezdnych rozsiewaczy nawozu. Ostateczne przejęcie firmy nastąpi po podpisaniu umowy transakcyjnej oraz podjęciu związanych z tym działań i uzyskaniu zatwierdzeń. Sfinalizowanie transakcji planowane jest przed końcem pierwszej połowy 2014 r.

- Produkty firmy Montana doskonale uzupełniają ofertę Kuhn - powiedział Michel Siebert, dyrektor generalny Grupy KUHN. - Dzięki Kuhn do Brasil, naszej jednostce biznesowej działającej od lutego 2005 r. w Passo Fundo w Rio Grande do Sul, osiągnęliśmy już mocną pozycję jako firma dostarczająca maszyny do siewu. Oferta produktów samojezdnych Montana stanowi dalsze wzmocnienie pozycji firmy KUHN, zwłaszcza w ważnym na rynku brazylijskim sektorze rolnictwa wielkoobszarowego. Dostarcza również dodatkowej wiedzy i doświadczenia, które wzmocnią udział KUHN na rynku maszyn do ochrony roślin. Dodatkowo, dzięki fabryce w Argentynie, Grupa KUHN uzyskuje dostęp do tamtejszego rynku, jednocześnie umacniając swoją pozycję w całej Ameryce Południowej - wyjaśnia Siebert.

- Integracja firmy Montana w Grupie KUHN stwarza szerokie możliwości dla rozwoju na rynku brazylijskim, innych rynkach w Ameryce Południowej, a także poza nimi - powiedział Gilberto J. Zancopé, prezes Montana Indústria de Máquinas. - Dostrzegam szeroki zakres synergii, która pomoże firmom Montana i KUHN dalej rozwijać ofertę produktową i zapewnić lepsze wsparcie dealerom i klientom.

Po sfinalizowaniu transakcji Grupa Kuhn będzie kierować firmą Montana bez zmian w zarządzie i personelu. Według planów, pan Gilberto J. Zancopé obejmie stanowisko specjalnego doradcy Grupy Kuhn w Brazylii i zostanie udziałowcem Bucher Industries AG, spółki macierzystej Kuhn, notowanej na giełdzie szwajcarskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!