Kultywator TOP z zabezpieczeniem sprężynowym to alternatywa dla dwubelkowych kultywatorów ścierniskowych. Narzędzia sprawdzą się zarówno w płytkiej uprawie pożniwnej, jak również w głębszym (do 30 cm) spulchnianiu gleby pod siew, czy siewie poplonów

- Trzybelkowe kultywatory Top były już dostępne w ofercie naszej firmy lecz wyłącznie w wersji z kołkowym zabezpieczeniem elementów roboczych. Uwzględniając sugestie klientów wprowadziliśmy wersję z zabezpieczeniem non-stop - mówi Józef Seidel, szef marketingu i sprzedaży Mandam.

Dobre efekty mieszania resztek pożniwnych mają zapewnić krótkie lemiesze podcinające umieszczone w trzech rzędach oraz talerze uzębione o średnicy 465 mm. Umieszczono je na ramionach wału. Zabezpieczenie non-stop jest oparte na dwóch sprężynach (dużej - standardowej oraz umieszczonej wewnątrz niej mniejszej).

- Elementy robocze są sprowadzane z Austrii, z kuźni specjalizującej się w robieniu takich części dla najbardziej znanych marek. Kupujemy je tam ze względu na wysoką jakość - dodaje Seidel.

Wysoki prześwit między ramą, a podłożem (ok 80 cm) ma umożliwić pracę pracę nawet przy dużych ilościach słomy czy resztek kukurydzy bez obaw o zapychanie się narzędzia.

Kultywator Top jest teraz oferowany w wersji z zabezpieczeniem non-stop oraz kołkami ścinanymi. Dostępny jest w szerokościach roboczych 3,00 m, 4,00 m H, 4,80 m H oraz 5,60 m H.

Standardowym wałem jest konstrukcja rurowa o średnicy 540 mm, za dopłatą otrzymamy większy wał rurowy 620 lub 700 mm, płaskownikowy 540 mm, T-ring 600 mm lub pierścieniowy daszkowy 600 mm (pierścienie z kątowników)

Podobał się artykuł? Podziel się!