Przedstawiciele Kverneland podkreślają swoje zaangażowanie w dalsze wzmacnianie i uatrakcyjnianie oferty pras zbierających. Pełna kontrola na fabrykami w Ravenna we Włoszech to ważny krok w planach dalszego inwestowania w zakresie pras zbierających i owijarek. Obie firmy podpisały stosowną umowę, a całkowite zamknięcie transakcji odbędzie się w niedalekiej przyszłości.

Ingvald Loyning, prezes firmy Kverneland, wyraził swoje zadowolenie, że nowoczesna fabryka dołącza do grupy KVG jako w pełni kontrolowane centrum kompetencyjne. - To okazja aby przywitać spółkę Gallignani S.p.A o długiej tradycji (założonej w 1922r.) jako pełnoprawnego członka naszej grupy.

Prezes I. Loyning podkreślił także , że jest to oczywisty atut na przyszłość, że fabryka o wysokim standardzie została tak bardzo doinwestowana i zmodernizowana w ostatnich latach. - Pełna integracja fabryki ma być impulsem do dalszych synergii w zakresie produkcji, jakości, rozwoju i badań. Przy naszym wieloletnim doświadczeniu w produkcji i sprzedaży pras zbierających i owijarek mamy odpowiednią wiedzę i gotowość do podniesienia jakości maszyn i obsługi użytkowników - powiedział Loyning.

Kverneland Group będzie sprzedawał prasy i owijarki pod własnymi markami, tj. Kverneland i Vicon, jak również pod markami Massey Ferguson i Fendt, zgodnie z wcześniej zawartą umową z koncernem AGCO.

Marka Gallignani będzie należała wspólnie do Kverneland Group, jak i IG Holding należącego do rodziny Gallignani. Produkcja i dystrybucja pras do małych kostek, obecnie produkowanych w Turcji, pozostaje własnością rodziny Gallignani, natomiast pozostałe prasy i owijarki będą należeć do Grupy Kverneland.

Podobał się artykuł? Podziel się!