PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ładowarki Avant także dla niepełnosprawnych

System Handicap opracowany w firmie Avant Tecno OY umożliwia kierowanie i sterowanie maszynami również przez osoby niepełnosprawne ruchowo. Fiński producent miniładowarek może w niego wyposażyć większość ze swoich seryjnych modeli.Trudno w ofercie producentów maszyn rolniczych znaleźć maszyny dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Avant stał się więc prekursorem, wprowadzając tego typu rozwiązania do swojej oferty.

System Handicap nie wymaga wprowadzania żadnych zmian konstrukcyjnych, to raczej dodatkowa opcja, w którą wyposażyć można ładowarkę. Sam producent określa ten system mianem „systemu wsparcia”. Jego możliwości pokazano w ub.r. na targach „Rehacare” w Dusseldorfie. W Niemczech zaprezentowano model Avant 225 z hydrostatycznym napędem 4x4 i hydrauliką, która umożliwia podłączanie kilku narzędzi.

W wersji standardowej ładowarką kieruje się za pomocą kierownicy, pedałami wyznacza prędkość, a za pomocą joysticka operuje narzędziami, np. łyżką. Przy zastosowaniu Handicap wszystkimi funkcjami maszyny steruje się za pomocą 8-funkcyjnego joysticka. Jedną dźwignią operator może sterować napędem maszyny do przodu lub do tyłu, unieść czy opuścić maszt, wychylić łyżkę do nabierania lub wysypywania, oraz regulować przepływ oleju hydraulicznego.

Jak zapewnia firma, dzięki ergonomicznym kształtom ładowarek Avant, wsiadanie oraz wysiadanie z pojazdu nie sprawia problemów, a sterowanie maszyną jest proste i intuicyjne. Koszt wyposażenia ładowarki w Handicap to około 6 tys. zł, doliczane do ceny katalogowej danego modelu.

Co ważne, ładowarką dostosowaną do potrzeb niepełnosprawnych mogą pracować również osoby sprawne ruchowo. Po zamontowaniu Handicap maszyna nie traci pierwotnych możliwości prowadzenia, bo pedały w niej zostają. System Handicap początkowo był oferowany w ładowarkach Avant serii 200. Obecnie dostępny jest również w innych modelach tego producenta.

Firma Avant funkcjonuje na rynku od 1991r. Ma dziś w ofercie ponad 20 modeli miniładowarek, wraz z ogromną gamą przystawek i narzędzi, które umożliwiają wykorzystywanie tych maszyn w rozmaitych branżach – ogrodnictwie, rolnictwie, leśnictwie, budownictwie, przemyśle, górnictwie i handlu. Seria 200 to najmniejsze pojazdy fińskiego producenta, które unieść mogą do 350kg na wysokość 1,4m. Największe modele serii 700 podnoszą 1500 kg na wysokość 3,1 m. Ładowarki mogą być napędzane silnikami diesla z fabryki Kubota lub jednostkami benzynowymi Kohler.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.81.223
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!