Jednym z ciekawszych punktów na mapie targów Agrotech 2015 było stoisko firmy Hydro-Masz, na którym zaprezentowano ciągnik Lintrac 90. Wyróżnikiem maszyny jest przede wszystkim bogata lista wyposażenia opcjonalnego oraz ciekawe rozwiązania techniczne, których nie spotkamy w żadnym innym ciągniku rolniczym.

- Cena ciągnika Lintrac 90 w podstawowej wersji wyposażenia rozpoczyna się od około 64 tys. euro netto. Ciągnik prezentowany podczas targów jest jednym z najlepiej wyposażonych modeli i kosztuje około 89 tys. euro - mówił Marcin Sęcerski z firmy Hydro-Masz.

Zaprezentowany na targach ciągnik, podobnie jak pozostałe maszyny Lindner Lintrac 90 jest napędzany 102-konną jednostką Perkins, która dysponuje momentem obrotowym 420 Nm przy 1400 obr./min. W przeciwieństwie do większości maszyn oferowanych w tym segmencie mocy, standardem w tym przypadku jest przekładnia bezstopniowa ZF (0-43 km/h).

Lintrac cechuje się również rozbudowanym układem hydraulicznym z pompą typu Load Sensing (kompensacja ciśnienia i wydatku) o wydajności od 4 do 88 l/min i opcjonalnie nawet 5 parami złączy hydraulicznych (sterowane elektronicznie).

W ciągniku prezentowanym podczas targów Agrotech 2015 zainstalowano opcjonalną, skrętną tylną oś napędową z głowicami umożliwiającymi wychylenie kół o 20 stopni. W praktyce pozwala to na zmniejszenie promienia zawracania maszyny z około 4,5 do 3,5 m. Poza tym, w prezentowanym ciągniku znalazł się przedni WOM oraz TUZ sterowany za pomocą EHR.

Już na pierwszy rzut oka ciągnik wyróżnia się czarnym - metalizowanym kolorem, który jest jedną z opcji dla tego modelu oraz bogatym pakietem oświetlenia ze światłami do jazdy dziennej w technologii LED.

Wewnątrz kabiny znajdziemy opcjonalny układ Ldrive, z pokrętłem umożliwiającym zarządzanie pracą przekładni (m.in. wybór trybu jazdy czy zarządzenie tempomatem). Poza tym w podłokietniku ciągnika zainstalowano dźwignię krzyżową do elektronicznej obsługi zaworów hydrauliki lub ładowacza czołowego.

W desce rozdzielczej ciągnika znajdziemy kolorowy wyświetlacz IBC. Poza wyświetlaniem aktualnych parametrów pracy maszyny może on również prezentować obraz z kamery, która jest zamontowana z tyłu ciągnika.

Cena 360 tys. zł netto obejmuje również ładowacz marki Hauer zamontowany na ciągniku.

Podobał się artykuł? Podziel się!