Jak informuje agencja Martin & Jacob w lipcu 2014 roku zarejestrowano 1443 nowe ciągniki rolnicze, co jest wartością lepszą o 9 % od wyniku czerwcowego. Jest to także rezultat zbliżony do tego osiągniętego w roku 2013, kiedy odnotowano 1438 rejestracji.

Sprzedaż napędzają zapowiedzi wysokich plonów. Dobry nastrój sprawia, że rolnicy o wiele chętniej doposażają swoje gospodarstwa. Warto również pamiętać, co podkreślałem już w poprzednich miesiącach, że na rynku wciąż pojawiają się pieniądze rozliczane w ramach poprzedniego PROW - mówi Mariusz Chrobot, z firmy Martin & Jacob.

To samo podium

Po raz kolejny liderem podium został New Holland, który odnotował identyczną jak w roku ubiegłym liczbę rejestracji (244). W porównaniu z czerwcem jest to jednak wynik o 18% gorszy. Na drugim miejscu z wynikiem 212 rejestracji utrzymał się John Deere. Z wynikiem gorszym aż o 32% w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku na podium wrócił Zetor. Tuż za nim ze stratą 12 sztuk ciągników znajduje się Case IH, który o 12 rejestracji wyprzedza Kubotę.


Niewiele zmian tyczy się również najlepiej sprzedających się modeli. Liderem z liczbą 41 sztuk wciąż pozostaje Kubota z modelem L5040. Na drugim miejscu znajduje się Zetor z ciągnikiem Major 80, którego w lipcu zarejestrowało aż 39 osób. Z wynikiem 22 rejestracji podium zamyka John Deere 6115M.


W zestawieniu województw, liderem pozostaje województwo mazowieckie. W lipcu zarejestrowano tam aż 332 nowe maszyny. Jest to wartość o 8% wyższa niż przed rokiem. Na kolejnym miejscu z liczbą 196 rejestracji znajduje się województwo wielkopolskie. Podium zamyka województwo łódzkie ze 143 rejestracjami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!