Kultywatory Synkro serii 1030, w porównaniu do poprzedników, są lżejsze i mają krótszą konstrukcję. Charakteryzują się również większym prześwitem. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczona z przodu, centralna regulacja głębokości roboczej, która poprawia dostęp do nastawów, zwiększa bezpieczeństwo i komfort pracy.

Dodatkowo, ciężar wału można przenieść na narzędzie robocze, przez co może się ono łatwiej zagłębiać na suchych i ciężkich glebach. Podobnie można regulować ustawienie nowego kozła zawieszenia. Regulacji podlega stopień nachylenia w stosunku do ciągnika, który można dopasować do różnych modeli traktorów

Bezobsługowe kroje talerzowe mają teraz ząbkowane obrzeża, przez co mają lepszy napęd od ziemi i pracują bardziej efektywnie. Ich głębokość pracy jest regulowana wraz z wałem.
    
Bezobsługowy również jest nowy element wraz z zabezpieczeniem przeciw przeciążeniom, którego siła wyzwalania została podwyższona do 500 kg. W kultywatorach z zabezpieczeniem przeciw kamieniowym, kroje talerzowe są amortyzowane przez gumowe elementy nie wymagające konserwacji.

Redlice można ustawiać w dwóch pozycjach: do płytkiego naruszenia wierzchniej warstwy gleby całego pola lub do agresywnego spulchniania głębszych warstw. Mocowanie zębów jest przesunięte w dół, co ma zapewnić dużą stabilność narzędziom roboczym.

Kultywatory są dostępne w wersjach zawieszanych i zaczepianych. Dzięki nowej konstrukcji, z 3-metrowym kultywatorem może współpracować ciągnik o mocy od 110 KM. Warto podkreślić też szeroki wybór wałów doprawiających, w tym nowy wał gumowy. Podobał się artykuł? Podziel się!