Maestro może być wykorzystywano zarówno tradycyjnej, jak i bezorkowej technologii uprawy. Maszyna złożona jest z kilu części. Poszczególne moduły można wymieniać, a więc dostosować do specyfiki każdego gospodarstwa. Na przodzie można zamontować różne rodzaje narzędzi uprawowych - od brony talerzowej, przez jedno- lub dwurzędowy kultywator lub włókę wyrównująco-rozkruszającą do brony talerzowej z falistymi talerzami stosowanymi przy siewie bezpośrednim. Za częścią wysiewającą montowany jest wał oponowy o niezależnie zawieszonych kołach dogniatających i zagęszczających glebę.

Głębkość siewu jest regulowana nie za pomocą kół kopiujących, a na samych redlicach. Ich nacisk jest regulowany w zakresie od 8-140kg przy pomocu systemu 2 sprężyn. Zarówno nasiona, jak i nawóz trafiają do jednego przewodu nasiennego i jednej redlicy, co upraszcza konstrukcję urządzenia.

Na uwagę zasługuje największy w tej klasie zbiornik, który w 3-metrowym modelu ma pojemność 3000 l, a w 4-metrowym – aż 4700 l. Do sterowania funkcjami siewnika służy komputer Wizard-drive, na którego ekranie można śledzić m.in. prędkość jazdy, pole powierzchni i sumaryczne pole powierzchni. Czujniki w zbiorniku i czujniki mierzące prędkość napędu wywołują alarm, jeżeli zbiornik jest pusty lub jeśli w pomiarze nasion występują błędy.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!