W skład serii wchodzą trzy modele: T4.55, T4.65 i T4.75, a ich silniki generują moc od 55 do 75 KM. Silniki z mechanicznym wtryskiem firmy FPT to 3,2-litrowe zespoły wyposażone po dwa zawory na każdy cylinder, zapewniające maksymalny moment obrotowy sięgający 310 Nm. Okresy międzyprzeglądowe wynoszą aż 500 godz.

W nowej kabinie główne elementy sterowania rozmieszczone zostały po prawej stronie operatora, w obrębie ergonomicznego "łuku sterowania", co obniża zmęczenie operatora i zwiększa jego precyzję. Rozwiązanie to można połączyć z opcjonalnym fotelem obracającym się pod kątem 15 stopni, który doskonale sprawdza się w przypadku zaczepianych z tyłu narzędzi uprawowych.

Czytelny pulpit tablicy rozdzielczej porusza się wraz z całkowicie nachylaną kolumną kierownicy, co oznacza zawsze dobrą widoczność na kluczowe parametry robocze i łatwe wchodzenie i wychodzenie z kabiny. Zastosowano również płaską podłogę i podwieszane pedały. Przejrzysty, całkowicie otwierający się luk dachowy zapewnia idealną widoczność ładowacza w całym zakresie roboczym, nawet przy maksymalnej wysokości.

Zwiększyła się też kubatura kabiny, gdyż elementy klimatyzacji zostały umieszczone pod podłogą. Jest aż 10 otworów nawiewnych i dwustrefowa klimatyzacja, a także trzy gniazda zasilania. Nowa gama T4 PowerStar dostępna jest zarówno w wariancie z kabiną, jak i z ramą bezpieczeństwa ROPS.

Tradycyjna, standardowa przekładnia napędowa 12/12 jest dostępna w całej gamie i może zostać uzupełniona poprzez dodanie opcjonalnego, hydraulicznego przełączania kierunku jazdy. Opcjonalny wariant 20/20 z biegami pełzającymi jest dostępny we wszystkich modelach.

Obsługa i wydajność ładowacza zostały zoptymalizowane poprzez dodanie zintegrowanej dźwigni typu "joystick". Ten oddzielny, ergonomiczny element sterowniczy umożliwia operatorom precyzyjne sterowanie ładowaczem czołowym lub innym narzędziem specjalistycznym.

W gamie T4 PowerStar dostępne są nawet trzy zdalne zawory hydrauliczne, a ich standardowe natężenie przepływu sięga 48 litrów na minutę.

Na podkreślenie zasługuje również stylizacja serii T4 PowerStar, która nawiązuje do wielokrotnie nagradzanej serii T7. Kluczowe elementy stylizacji New Holland zostały wkomponowane w ogólną konstrukcję, włącznie ze światłami przednimi w kształcie "kocich oczu" i charakterystycznymi, owalnymi światłami roboczymi przednimi i tylnymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!