Siewnik Mandam MPS to konstrukcja zawieszana, która może być nabudowana na agregatach przedsiewnych biernych Mandam typu APF. Kompaktowy siewnik jest oferowany w szerokości roboczej 3 m i zbiornikiem 770 l.

Zwarta budowa powoduje znaczne przybliżenie ośrodka ciężkości w stronę ciągnika. Producent podaje, że maszynę może współpracować ciągniki o mocy od 70 KM.

Siewnik został wyposażony w 24 skośne redlice talerzowe (samoczyszczące) typu DXD. Nasiona są do nich dostarczane pod ciśnieniem wytwarzanym przez dmuchawę napędzaną przekładnią pasową wprost z wału WOM ciągnika. Siewnik oferowany jest w wersjach na 1000 lub 540 obr/min.

Z kolei napęd aparatów dozujących nasiona pochodzi z koła ostrogowego w systemie Accord. Umożliwia on wysiew różnych rodzajów zbóż, kukurydzy pastewnej, wyki, buraka oraz traw. Nie zabrało oczywiście możliwości wysiewu nasion roślin drobnonasiennych.

W wyposażeniu standardowym siewnika znajdują się : belka, zgrzebło wyrównujące, znacznik hydrauliczny, podest zasypowy, oświetlenie, wał WOM, stopy przednie i tylne (do składowania bez agregatu). Za dopłatą otrzymamy m.in. skrzynię zasypową powiększoną do 990 bądź 1200 l, sterowanie elektroniczne (z min. eliminacją ścieżek i rejestracją wysiewu) oraz koła podporowe (umożliwiające pracę solo).

Podobał się artykuł? Podziel się!