Maszyna wchodzi w skład nowej serii 5600, do której zalicza się sześć modeli o mocach od 85 do 130 KM. Massey Ferguson 5612 to model dysponujący 4-cylindrowym silnikiem AGCO Power o mocy 120 KM.

Charakterystyczną cechą designu nowych ciągników jest bardziej agresywna linia nadwozia oraz ścięta maska, która zdecydowanie zwiększa pole widzenia operatora. Producent poleca ciągnik jako uniwersalne narzędzie do pracy w każdym gospodarstwie, nawet w najbardziej wymagających zadaniach. Do cieżkiej pracy Masseya przystosowują cechy takiej jak: wydajna hydraulika - wydatek oleju dostępny dla tylnego podnośnika i zewnętrznych szybkozłączy to 58 l/min., ale wystarczy nacisnąć przycisk aby do wymagającej pracy zsumować go do 100 l/min.

WOM może pracować z prędkościami 540/540 ECO/1000 przy czym warto wspmnieć, że zmiana zakresu odbywa się elektrycznie i dostępna jest automatyka włączania i wyłączania wałka.

W ciągnikach Massey Ferguson serii 5600 mogą pracować sprawdzone przekładnie Dyna 4 i Dyna 6. Ciekawostką jest dźwignia rewersu Power Control, która oprócz zmiany kierunku jazdy pozwala na zmianę półbiegów i zakresów i wyprzęganie, pozostawiając przy tym prawą rękę całkowicie wolną.

Podobał się artykuł? Podziel się!